Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,677
%1,76
USD
5,3445
%0,09
EUR
6,0782
%0,24
Altın
220,7090
%0,74
SON DAKİKA

SINIFINDA RAKİPSİZ

OTOMOBİL / 2013-08-13

SINIFINDA RAKİPSİZ

Otomobİl sektöründeki rekabetin çok kızıştığı son zamanlarda iyi olmak artık yetmiyor. Her açıdan bir marka değerinin olması gerekiyor. Akıllarda ve gönüllerde isim yapmak zordur. Eğer ki gönüllerde bir taht kurmayı başardıysanız bu başarıyı her geçen model ile de devam ettirmek zorundasınız. Volkswagen Golf, ilk çıktığı zamandan beri gönüllerde taht kuran, özelliklede gençlerin gözde aracı. Golf, yenilediği her modelinde beğenisine beğeni katan bir model.

 

 

Volkswagen grubun en gözde otomobillerinden biri sayılan Golf, 7. nesli ile severlerini hayal kırıklığına uğratmadı. Tasarımındaki detaylar şık ve etkileyici. Daha dinamik hatlara kavuşan Golf, çok daha çekici ve albenisi yüksek bir yapıya sahip.

 

 

www.otomobilsahibi.com 'un sürüş izlenimine göre Volkswagen Golf, sert ve keskin çizgileri sayesinde dinamik ve güçlü bir görüntü sergiliyor. Far grubuna eşlik eden radyator ızgarası, ortaya konumlandırılmış marka logosu ve bunlara eşlik eden sis lambaları Golf'e daha modern ve çevik bir hava katmış.

 

Bunun yanında yeni nesil TSI ve dizel motor seçenekleri de tasarıma ayak uyduran bir donanıma sahip.

Volkswagen Golf'un iç mekânı önceki modelliri ile benzer özellikler taşıyor. Ancak Golf 7'ye özel değişikliklere raslamakta mümkün.

 

 

Dış tarasımdaki dikkat çeken tasarım çizgileri iç mekanda da mevcüt. Piyano siyahı ile kaplanmış direksiyon simidi, buraya konumlandırılmış kısayol tuşları sürücüsüne büyük kullanım kolaylığı sağlıyor. Gösterge tablosu çok şık duruyor. Golf'un iç mekânı gayet ferah ve konforlu. İç mekânda kullanılan malzemelerin kalitesi ve işçiliği Volkswagen Golf'e yakışır cinsten.

 

Golf'un alçalmayan tavan tasarımı sayesinde arkada oturan yolcular için ideal baş ve diz mesafesi sunuyor.

Kullandığımız Golf'un tadına doyum olmuyor. Sürücüsü ile gaz pedalı arasında sıcak bir bağ var. Bu bağ sayesinde araç kullanmaktan zefk alıyorsunuz.

 

 

7 ileri DSG şanzıman ile kombine edilmiş test aracımızın vetis geçişleri ve hızlanması Golf severlerini mutlu edecek cinsten. Volkswagen Golf tam anlamıyla zefk makinesi. Konforlu ve rahat bir kullanımı var. Sürücüsünü rahat ettirmesini iyi biliyor.

 

Güven veren bir yapıya sahip. Bu güveni gaz pedalına dokunmadan hissetmekte mümkün. Volkswagen Golf, sınıfında başarısını kanıtlıyor. Severlerini son nesli ile de mutlu edecek bir tasarıma ve donanıma sahip bir araç olduğunu belirtmeliyiz.

www.otomobilsahibi.com 

 

Yavuz MÜFTÜOĞLU