Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,729
%-0,96
USD
5,3041
%0,07
EUR
6,0040
%0,05
Altın
226,2940
%0,92
SON DAKİKA

Taksicinin dikkati uyuşturucu tacirlerini yakalattı

GÜNDEM / 2018-09-05

Taksicinin dikkati uyuşturucu tacirlerini yakalattı

Erzurum'da taksici Vahit T. kendilerini önce Erzincan'a, sonra da İstanbul'a götürmesini isteyen müşterilerden şüphelendi. Taksicinin polis kontrol noktasına götürüp ihbar ettiği yolculardan İran uyruklu B.G.'nin üzerinden 3 kilo 500 gram eroin çıktı
 
 
Erzurum'da İran uyruklu Z.G. (27), B.G. (44) ile A.G. ve M.R., ticari taksi sürücüsü Vahit T.'den kendilerini önce Erzincan'a daha sonra İstanbul'a götürmesini istedi. Vahit T., aradığı 155 Polis İmdat Hattı'na bu kişileri başka bir kente taşıması konusunda herhangi bir sorun olup olmayacağını sorduktan sonra yolcuların pasaportlarını inceleyip yola çıktı.
 
 
HAREKETLERİNDEN VE KONUŞMALARINDAN ŞÜPHELENDİ
 
 
Yolculuk sırasında İran uyruklu kişilerin hareketlerinden ve konuşmalarından şüphelenen Vahit T., aracını Aşkale Yol Uygulama Noktası'na götürdü. Vahit T., buradaki polislere aracındakilerin pasaportlarını verip üst ve eşya aramalarının yapılmasını istedi. Yapılan arama sonucu şüphelilerden B.G.'nin üzerinde preslenmiş 3 kilo 500 gram eroin buldu.
 
Gözaltına alınan 4 şüpheli, nöbetçi mahkemece "uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan tutuklandı.
 
 
SÜREKLİ VÜCUDUYLA OYNAYINCA ŞÜPHELENDİ
 
Taksi şoförü Vahit T., aracına binen İran uyruklu kişilerin hareketlerinden şüphelendiğini anlatarak şöyle konuştu:
 
"İran uyruklu bu kişiler kendilerini istedikleri yere götürmem için bana ne kadar para istiyorsam vereceklerini söyledi, ben de kabul ettim. Pasaportlarını kontrol edip telefonla fotoğrafını çektiğim bu kişilerle daha sonra yola çıktık. Ancak yolda orta yaşlı kadının sürekli vücuduyla oynadığını ve yüzünün kızardığını fark edince bu durumdan şüphelendim. Bu kişileri karakol yerine güzergahım üzerindeki polis kontrol noktasına götürdüm. Buradaki polislere de araçtaki kişilerin şüpheli hareketleri olduğunu ileterek pasaportlarını verdim. Polisler de yaptıkları aramada bu kişilerin üzerinde uyuşturucu buldu. Daha sonra ekipler bana teşekkür etti."
 
 
'ZEHİR TACİRLERİNE FIRSAT VERMEYELİM'
 
Vahit T., tüm vatandaşların da aynı duyarlılığı göstermesi gerektiğini vurgulayarak, "Zehir taciri suçlular yakalandığı için çok mutluyum. Aynı durumla karşılaşırsam yine ihbar ederim çünkü bunlar insanları zehirliyor. Herkes aynı duyarlılığı göstermeli. Zehir tacirlerine fırsat vermeyelim." dedi.