Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,677
%1,76
USD
5,3430
%0,10
EUR
6,0745
%0,24
Altın
220,7090
%0,74
SON DAKİKA

Telefonunda Müge Anlı'nın görüntüleri bulunan katil, 3 cinayet daha işlemiş!

GÜNDEM / 2018-09-06

Telefonunda Müge Anlı'nın görüntüleri bulunan katil, 3 cinayet daha işlemiş!

Telefonunda Müge Anlı’nın programından çekilen bir görüntü bulunan ve bu sayede 5 cinayet işlediği ortaya çıkan M. Ali Çayıroğlu’nun şimdi de Samsun’un Terme ilçesinde anne ve iki kızının katil zanlısı olduğu ortaya çıktı.
 
 
 
Her şey Ordu’nun Akkuş ilçesinde Şeker Köseoğlu adlı kadının öldürülmesiyle başladı.
 
Ünlü televizyoncu Müge Anlı bu cinayeti programında işlerken ilginç bir gelişme yaşandı.
 
Ordu’nun Akkuş ilçesinde iki kişi gasp edildi. Bu olayla ilgili Mehmet Ali Çayıroğlu adlı bir şüpheli gözaltına alındı.
 
 
TELEFONUNDA MÜGE ANLI'NIN GÖRÜNTÜLERİ BULUNDU
 
Zanlının evinde arama yapan jandarma, çok sayıda silahın yanında 4 adet de cep telefonu buldu. Telefonları inceleyen ekipler, birinde Müge Anlı’nın programından bir görüntü buldu. Görüntüde Müge Anlı, Şeker Köseoğlu’nun katilini arıyordu.
 
 
TELEFONDAKİ MÜGE ANLI'NIN GÖRÜNTÜSÜNDEN YOLA ÇIKTILAR
 
Jandarma telefonda bulduğu görüntüden yola çıkıp, gözaltındaki Mehmet Ali Çayıroğlu’nun, bu cinayetle ilgisinin olabileceğini araştırdı. Müge Anlı'nın ölümünü araştırdığı Şeker Köseoğlu’nun oğlu Recai Köseoğlu’na ulaşan ekipler, zanlının evinde bulunan silahları ona gösterdi. Recai Köseoğlu, zanlının evindeki bir buzağı ve bir tüfeğin annesi Şeker Köseoğlu'na ait olduğunu teşhis etti.
 
CİNAYET SAYISI 5'E ÇIKTI
 
- Çayıroğlu’nun evinde bulunan bir cep telefonuyla kurusıkı tabancalardan birinin zehirlenerek ölen Senai Türedi (54) ve Ümit Türedi (55) çiftine ait olduğu saptandı.
 
Böylece cinayet sayısı 3 oldu.
 
- Yapılan çalışmalarda ekipler, şüpheli Mehmet Ali Çayıroğlu’nun evlerinde yangın çıkan Nuri (59) ve Lütfiye Usluoğlu (57) çiftinin de ölümüyle bağlantısının olduğunu tespit etti. Cinayet sayısı 5'e çıktı.
 
3 CİNAYET DAHA
 
Mehmet Ali Çayıroğlu’nun 5 cinayetin faili olduğunun tespit edilmesinin ardından, şubat ayında Samsun Terme'deki evlerinde çıkan yangında anneleri Sevim Semiz ve kız kardeşleri Emine Semiz ile Havva Güler’i kaybeden Hayrettin Yaşa Semiz, Müge Anlı’nın programına başvurdu.
 
 
ANNESİNE AİT TÜFEK TEŞHİS EDİLDİ
 
 
Savcılık, 5 cinayetin zanlısı Mehmet Ali Çayıroğlu’nun evinden çıkan eşyaları göstermek için Semiz kardeşleri çağırdı. Yaşar Semiz, savcılıktaki eşyalar arasında annesine ait tüfeği teşhis etti. Üç cinayetin de Çayıroğlu tarafından işlendiği sanılıyor. Böylece cinayet sayısı 8'e yükselmiş oldu.
 
 
3 CİNAYET DAHA MI İŞLEDİ?
 
Öte yandan jandarma ekiplerinin, Akkuş ilçesi Ortabölme Mahallesi’nde bir evde 22 Temmuz gecesi çıkan yangında Sabri Güneş (68) ile oğlu Hasan (53) ve gelini Zahide Güneş’in (59) yanarak öldüğü olayı da araştırıyor. Ancak Mehmet Ali Çayıroğlu’nun bu olayla bağlantısına henüz ulaşılamadı.
 
TOPLAM 8 CİNAYETİ TEK BAŞINA MI İŞLEDİ?
 
Son 9 ayda 8 kişinin öldürülmesi olayının zanlısı Mehmet Ali Çayıroğlu’nun tüm bağlantıları, polis ve jandarma ekipleri tarafından mercek altına alındı. Yetkililer, Çayıroğlu’nun yaşlı, tek başına ya da korunmasız kişileri hedef aldığını belirterek “Geride iz bırakmamak için her yola başvurmuş. Bu cinayetleri tek başına işlediğini düşünmüyoruz. Ona bilgi veren suç ortaklarını tespit etmeye çalışıyoruz” dedi. Cinayet sayısının gittikçe artmasından korkuluyor.