Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,971
%0,00
USD
5,3313
%0,13
EUR
6,0474
%0,15
Altın
229,2960
%0,71
SON DAKİKA

Terörle mücadele kesintiye uğramamalıdır

GÜNDEM / 2018-07-24

Terörle mücadele kesintiye uğramamalıdır

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, OHAL sonrası için Meclis'te görüşülen kanun teklifi hakkında yaptığı konuşmada "OHAL sonrasında terörle mücadelenin kesintiye uğramaması için bu kanun teklifini önemsiyoruz ve destekliyoruz. OHAL uzatılmamış olabilir ancak güvenlik tedbirleri devam etmelidir ve etmektedir" dedi. 

 

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada OHAL sonrasının yasal düzenlemeleri içeren kanun teklifini değerlendirdi. Konuşmasında terörle mücadelenin kesintiye uğramamasının önemine dikkat çeken Akçay "OHAL uzatılmamış olabilir ancak güvenlik tedbirleri devam etmelidir" dedi.

 

Konuşmasında OHAL'in 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından terörle mücadele için alınmış bir tedbir olduğuna işaret eden Akçay "Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak gerek FETÖ'yle, gerekse terörle mücadele nihayete erdirilene kadar bu OHAL uygulamalarının devam etmesi yönünde görüşümüzü beyan etmiştik. Akabinde, Hükžmetin, devletin gerekli organlarının gerekli görüşlerini de almak suretiyle vardığı netice itibarıyla OHAL'in tekrar uzatılması yönünde herhangi bir önergesi, tezkere teklifi olmamıştır." dedi.

 

Akçay konuşmasına şöyle devam etti: "İki yıl sonra OHAL'in kalkmış olması başta FETÖ olmak üzere terörle mücadelenin neticelendiği anlamını taşımamaktadır. Gerek FETÖ'yle gerekse PKK ve diğer terör örgütleriyle Türkiye'nin mücadelesi devam etmektedir ve ayrıca, bu mücadelenin de -OHAL'in bitmiş olmasına rağmen- kesinlikle bir kesintiye uğramaması gerekir. OHAL uzatılmamış olabilir ancak güvenlik tedbirleri devam etmelidir ve etmektedir. İşte bu tedbirleri bu kanun teklifiyle de hukuk sistemimize d‰hil edeceğiz."