Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,00
USD
5,2885
%0,21
EUR
5,9846
%0,37
Altın
225,1280
%0,40
SON DAKİKA

Twitter yasağıyla Erdoğan o koltuğunda oturamayacak

BİLİM-TEKNOLOJİ / 2014-03-22

Twitter yasağıyla Erdoğan o koltuğunda oturamayacak

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "Twitter yasağıyla Başbakan Erdoğan 7 gün sonra o koltuğunda oturamayacak. Bu yerel seçim ile Erdoğan'ın diktatörlüğü yıkılmış olacak. Bu durum Türkiye'nin muhtemelen erken genel seçime gideceğini ortaya koyuyor" dedi.

 

Partisinin Antalya İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen ve Twitter'a tedbir amaçlı erişim engeli konulmasının ardından "işlerin çığırından çıktığını" vurgulayan Oran, engellemeyi matbaanın yasaklanmasına benzetti. Twitter'a erişim engelinin anında delindiğine dikkati çeken Oran, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın en yakın çalışma arkadaşlarının bile yasağı deldiğini kaydetti. Uygulamaya yurt dışından da büyük tepkiler geldiğini hatırlatan Oran, özgürlük ve demokrasi noktasında Türkiye'nin çok ağır eleştirilere maruz kaldığını vurguladı. Türkiye'nin çağ dışı ülke konumuna düştüğünü belirten Oran, Başbakan Erdoğan'ın "yasakçı, otoriter ve özgürlük düşmanı" olarak dünya siyaset tarihine geçtiğinisöyledi.

Yasakçı diktatör rejimlerinin sonunun hüsranla bittiğinin altını çizen Oran, şöyle devam etti:

"Libya ve Mısır'da sosyal medya yasaklarının ardından diktatörler kısa süre sonra devrildi. Twitter yasağıyla Başbakan Erdoğan 7 gün sonra o koltuğunda oturamayacak. Bu yerel seçim ile Erdoğan'ın diktatörlüğü yıkılmış olacak. Bu durum Türkiye'nin muhtemelen erken genel seçime gideceğini ortaya koyuyor. Küçük bir kuş büyük bir iş başardı. Erdoğan'ın korku imparatorluğunu küçücük bir posta güvercini yıkacak." (AA)