Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,729
%-0,96
USD
5,3124
%0,65
EUR
6,0087
%0,79
Altın
226,3940
%0,97
SON DAKİKA

Ünlü iş adamı Ali Rıza Gültekin silahlı saldırıda öldürüldü

GÜNDEM / 2018-11-15

Ünlü iş adamı Ali Rıza Gültekin silahlı saldırıda öldürüldü

Crispino Giyim'in eski sahibi Ali Rıza Gültekin, akşam saatlerinde uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Beşiktaş Barbaros Bulvarı'nda yaşanan olay nedeni ile bölgeye ekipler sevk edildi.
 
 
Crispino giyim mağazalarının eski sahibi Ali Rıza Gültekin, kimliği belirsiz kişi ve kişilerin silahlı saldırısı sonucu yaşamını yitirdi. 
 
GÜLTEKİN'İ HEDEF ALDI
 
Hürriyet'in haberine göre olay bu akşam saat 22.00 sıralarında meydana geldi.
 
Gültekin, Barbaros Bulvarı üzerinde yer alan kumar da oynanan bir mekânda bulunuyordu. Mekâna giren kişiler direk Gültekin'e yöneldi. Kimliği belirsiz kişi veya kişilerin açtığı ateş sonrası başından tek kurşunla vurulan Gültekin kanlar içinde yere yığıldı. Hastaneye kaldırılan Gültekin kurtarılamadı.
 
 
MARKAYI DEVRETTİ
 
Üç yıl önce de içinde bulunduğu otomobil Beykoz'da silahlı saldırıya uğrayan Gültekin, 2012'de satın aldığı, erkek giyim markası Crispino ile adından söz ettirdi. Crispino markası ile 100 mağaza açma hedefi olduğunu açıklayan Gültekin'in, ünlü markayı devrettiği anlaşıldı. Gültekin, Avusturya'da 20 yıl kadar restoran işletmişti.
 
KİMLİKLERİ TESPİT EDİLDİ
 
İş adamı Ali Rıza Gültekin'in, Beşiktaş'ta başından tek kurşunla vurularak öldürülmesiyle ilgili 3 saldırganın kimliği belirlendi. Polis, Gültekin'i vuran kişilerin Mustafa B., Rıdvan D. ve Sergen G. olduğunu tespit etti. Olaydan sonra kaçan saldırganlar her yerde aranırken, cinayetin nedeni henüz belirlenemedi.