Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2786
%0,07
EUR
5,9640
%-0,09
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

Y-CHP Milletin Partisi Değildir

KÖŞE YAZILARI / 2018-06-28

Y-CHP Milletin Partisi Değildir

"Ne yazık ki, bu bir gerçektir"

Herkes çok iyi düşünmeli ve ona göre karar vermelidir. Herkes kendini ölçüp biçmeli ve de ona göre tartmalıdır. Varlığı niçin vardır buna çok dikkat etmelidir. Şayet siz HDP'lilerle katiller sürüsü PKK'lılarla yaptıklarını gerçekçi şekilde değerlendirmek olsaydı asla ve kara katiller sürüsünün yanlarında yer almazdınız. Buldan'ın, ''Demokratik Özerklik dediğimiz mesele tam da budur. CHP'nin bu çekincelere karşı çıkması anlamlıdır'' demesi kıyıya atılacak boş bir söz değildir. Y-CHP'nin yaptığı legal olan illegal bir yapının çok ciddi bir şekilde desteklenmesidir. Bunu başka bir türlü, başka bir şekilde izah etmeleri mümkün değildir.

Görünen o ki Y-CHP HDP ile kapalı devre ilişkiye girmiş ve bir ilişki içerisinde beklediğini bulamamış sadece HDP'lileri Meclise taşıma görevin yerine getirmişlerdir. Teröre karşı çıkması gereken Y-CHP kendisini terör olaylarını destekler bir biçimde bulmuştur. Yani HDP Y-CHP'yi yanına çekmeyi başarmıştır. Y-CHP koruculuk sistemini bile kaldırmayı vaat etmiştir. İşte anlamak istemedikleri gerçek budur. Yani bu niyetlerden ne bekleyebilirsiniz? Bu isteklerde bulunmak açık olarak belirtilmese de çok büyük bir şeydir(?).

Daha öncede Cem Özdemir isimli şahsın seçimden önce ki söyledikleri ve yaptıklarından sora şimdi de seçim sonrası bir açıklama da bulunmuş Türkiye'yi itham etmiştir; "Biz çizgimizden taviz vermemeliyiz. Avrupa Birliği'ne girmek isteyen ülke, bazı değerlere sadık kalmalı. Türkiye bunu yapmıyor. Bu seçimlerin ardından, Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin daha da kötü olmasını bekliyorum" şeklinde belirtmiş, dile getirmiştir. Türkiye'yi kötülemiş ve karşısında olduğunu belirtmiştir.

Birçok kez yapılanların ihanet derecesinde olduğunu söylemiş ve haklı çıkmıştık. Bu ayarsız kişinin konuştuklarının ihanet derecesinde olduğunu sanırım herkes görmüştür. Ancak görmüş olsalar da erkekçe, adam gibi dile getirememişlerdir. Aslında bu yapılan da bu şekliyle düpedüz bir ihanettir.

Biraz daha bekledikten sonra yaşananların tam manasıyla ne anlama geldiğini Türk Milletine anlatmalıyız. Y-CHP'nin HDP ile nasıl bir ittifak içinde olduğunu büyük Türk Milletine ısrarlı bir şekilde anlatmalıyız. Yeraltına çekilmeye çalışılan birliktelik ısrarcı bir şekilde dile getirilmelidir.  

Bu halktan kopuk olarak yaşamaya çalışan çarpık zihniyet "halk" denince "halklar" anlamakta ve onun için mücadele etmektedir. Oysa biz Atatürk zamanında mücadelemizi bir kandırmaca olarak çıkardıkları halklara özgürlüğe karşı verdik. Biz Türk Milleti olarak; kandırmaca olarak önümüze çıkarılan halklara karşı değil, tüm mücadelemizi Millet olarak Milliyetçilik yaparak tüm dünyaya karşılık verdik. Ve ispatladık.

Kim ya da kimler karşımızda durursa göreceği besbellidir. Türkiye Cumhuriyeti Türk Milleti tarafından Atatürk önderliğinde dualarla kurulmuştur. Bunu herkes böyle bilmelidir.

Sağlıcakla kalın.