Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,729
%-0,96
USD
5,3057
%0,11
EUR
6,0037
%0,06
Altın
226,2940
%0,92
SON DAKİKA

Y-CHP ve Yardımcıları

KÖŞE YAZILARI / 2018-06-29

Y-CHP ve Yardımcıları

Bilindiği gibi iddiaları büyük bir seçim geçirdik.  Bu seçim sonuçlarına göre kurdukları kirli ittifaktan dolayı Türkiye'yi çamura bulayacağını sanan Y-CHP kendini kapkaranlık bir çukurun içine attı. Bakalım bu çukurdan sağ salim çıkabilecek mi? Hep beraber kurgular içinde geçen seçim ortaklığının onlar için yani türlü hesaplar yapan aklı fitne ficura çalışan Y-CHP için nelere mal olacağı yavaş yavaş belli oluyor. Kurulan tuzakların ters teptiği ve bu seçim sonuçlarıyla iktidarı götüreceğiz diyen Y-CHP açık bir oyla hem iktidarı kaybettiler hem de HDP'ye verdikleri bedava oyla Meclise taşıdıklarının hesabını verecekler!

Bu hesap hem işin ne olduğunu anlayan partililer tarafından hem de Türk Milleti tarafından baş sorumlu Kılıçdaroğlu ve İnce'ye açıkça sorulacaktır. Şu an belli olan açık bir şekilde partililerin Y-CHP başkanından hesap sormasıyla başlamıştır. Bir kadın bacağı fotoğrafı yüzünden Baykal'ın yerine geçen Kılıçdaroğlu'nun şimdi altındaki koltuk sallanmaktadır.

Karanlık destekçileri sayesinde Kılıçdaroğlu herkese yüksek perdeden sesle meydan okumaktadır. Bakalım bu tarafları belli olmayan, açıkça resim vermeyen kavga sahiplerinin kavgaları nasıl bitecektir? Bunu hep beraber göreceğiz.  Örneğin Eren Erdem şöyle bir tevet atmıştır; "2920 gündür Genel Başkan olan ve 9 seçim kaybeden birinin, 50 günlük çalışmayla CHP'nin mahkum edildiği %25 barajını aşıp %30'ları geçen bir siyasal hareketlilik karşısında yapması en erdemli davranış 'istifa' olacaktır. Bu, saygın, erdemli bir davranış olarak mutlaka tarihe geçer" diye durumu dile getirirken CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Erdal Aksünger, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri ile ilgili partisine eleştirilerde bulundu.  Aksünger, "CHP'nin genel başkanı ve yöneticiler sınıfta kaldı. Topluma açıklama yapmayarak, beklentileri yerle bir ettiler. Parti içi mücadele artık farklı bir mecraya taşınacak" 

Şimdilik salvolu atışlarla Y-CHP'de eski isimlerin Öymen ve Karayalçın'ın adının konmayan kavgayı bitirmek için güçleri yetecek mi yoksa sinek vızıltısını andıran bir iş mi yapacak hep beraber göreceğiz. HDP'ye verilen yüzde 3 oyun hesabını nasıl verecekler? Daha seçim yeni bitmiştir, bakalım oynanan oyunun Millet daha farkına varamamıştır. Ne zaman varacaktır, vardığında Y-CHP'ye nasıl bir ceza kesecektir? Sonuçlarını hep beraber göreceğiz!

Türkiye nasıl sağlam bir ülke olduğunu gösterdi. Milliyetçi Hareket üzerine oynanan haysiyetsizce oyunlar, anketlerle beraber, birlik ve beraberliğin karşısında olanların başlarına geçirilmiştir. Gerçek Türk insanı Türklük elbisesini üzerine lalettayin geçirmez. Onu yapanlar aslında komünizmi savunan bölücü bedbahtlar ve demokrasi diye kandırılanlardır.

Aslen Türk'ün niyetini bilenler yanlış yaptıklarını yazık ki çok geç anlamışlardır. Türkiye'nin parçalanmasına özerklik maddesinin uygulanması ile öncülük edenler ne acıdır ki kendileri yani Y-CHP parçalanma ve bölünme konumuna girmiştir. Türk hakkında kötü düşünenler daha kötüsüne kendileri sahip olacaktır. Bunun böyle olacağını herkes görecektir.

İP bu Milliyetçi Hareket Partisine kurulan tuzaklara alet edilmiş, Türkiye'nin yıkılması konumuna kadar gelmesinde Y-CHP'ye elbirliği ile yardım etmiştir. Bakalım onların sonları nasıl olacaktır? Bu gerçeği hep beraber göreceğiz.

Sağlıcakla kalın!