Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2897
%0,29
EUR
5,9748
%0,28
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

Ya şok olacaklar ya yok olacaklar

KÖŞE YAZILARI / 2018-06-19

Ya şok olacaklar ya yok olacaklar

          Seçimler için artık son dönemeçteyiz. Hafta sonunda sandığa gideceğiz ve Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek kararı milletçe hep birlikte vereceğiz. Ümidimiz, hedefimiz ve beklentimiz istikrarın devam etmesi, Cumhur'un milletten yüksek oranda onay alması, MHP'nin Meclis'te güçlü ve iddialı bir şekilde temsil edilmesi ve ülkenin parlak bir geleceğe yürümesidir. Bunu başarmaktan başka bir seçeneğimiz yoktur. Ülkenin ve milletin felaketi olacak aksi ihtimali, aklımıza dahi getirmiyoruz.  

 

SANAL HİKAYELER

          Çok büyük bir oyun oynanıyor. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti ile hesabı olanlar, bütün imkanlarını seferber etmiş durumdalar. Daha önce, terörden darbeye, provokasyondan ekonomiye her yolu deneyerek alamadıkları sonucu, bu defa sandıktan çıkarmaya uğraşıyorlar. PKK uzantısı HDP ve FETÖ merkezli 5 benzemez ittifakı bunun için kurulmuş, bu maksatla aynı havayı teneffüs etmeye tahammülü dahi olmayanlar bir araya getirilmişlerdir. Şeytani planlarla milletin zihni bulandırılmak isteniyor. Sanal başarı hikayeleri yazılıp, sonra da sahnelenerek bilgisi, birikimi, çapı, yeteneği, geçmişi son derece yetersiz olan adaylar parlatılmak isteniyor. CHP'nin kerameti kendinden menkul ince adayı, sanki gökten zembille inmiş gibi anlatılıp, neredeyse bu millete bir lütuf olarak sunuluyor. Oysa 16 yıllık siyasi geçmişi başarısızlıkların, yetersizliklerin ve kayıpların yekunundan ibarettir. Bu siciline bir de PKK uzantısı HDP'ye el uzatmayı, bu terör uzantısı partinin hapishanedeki başını sahiplenmeyi eklemiştir. Başka hiçbir gösterge olmasa dahi, PKK siyaseti ile varılacak bir yolun sonundan kime ne fayda gelebilir? Bu ülkenin geleceğini PKK ve onların siyasi uzantılarında aramak bir zulümdür ve bu zulmü millete reva görenlerin sandıkta ağır bir tokat yemeleri kaçınılmazdır.

 

CİDDİYETSİZ VE PİŞKİNLER

          İP'inden SP'sine kadar, 5 benzemezi oluşturan diğer partilerin de, CHP ve onun adayından bir farkı yoktur. PKK'ya şirin görünmekte ve onun hapisteki uzantılarına el uzatmakta birbirleriyle yarış içindeler. Meydanlarda çok konuşuyor, hiçbir şey söylemiyorlar. Bol keseden atıyor, gökteki güneşi bile vadediyorlar. Belli ezberleri tekrarlıyor, milletin hassasiyetlerini, beklentilerini ve geleceğini her türlü yalan ve istismarın malzemesi yapıyorlar. Bunlara kalırsa 25 Haziran'da ne işsizlik kalacak, ne terör. Dış politikadaki açmazlar, etrafımızdaki amansız kuşatma bir anda sona erecek, hukuk, demokrasi, özgürlük, barış tepemizden yağacak. Bunu nasıl başaracakları sorulduğunda kem küm ediyor, etrafından dolanıyor ve hemen konunun üzerini örtüyorlar. Ne bir ciddiyetleri var, ne bir tutarlılık emaresi gösteriyorlar. Ne Türkiye'nin gerçeklerinden haberdarlar, ne dünyada olup biteni izliyorlar. Büyük bir sorumsuzluk, büyük bir ciddiyetsizlik ve büyük bir pişkinlikle milletin aklıyla alay edip, buradan bir sonuç çıkarmaya uğraşıyorlar. Bu durum aslında Türk siyaseti adına bir utanç manzarasıdır. Ülkeyi yönetmeye aday partilerin ve liderlerin çok daha birikimli, çok daha tutarlı, çok daha ciddi ve inandırıcı olmalarını beklemek bu milletin hakkıdır. Ancak ne yazık ki, özellikle bu seçimlerde bunun en küçük bir izini dahi göremedik.

 

SANDIKLARA DİKKAT

          Bu seçimlerden ülkenin huzurunu bozacak, geleceğini karartacak bir sonuç çıkarabilmek için her yolu mubah saymaları kaçınılmaz görünüyor. MHP ile ilgili kamuoyu araştırması görünümlü algı operasyonu oluşturma çabaları boşuna değildir. Önce zemini oluşturup, kendilerince kılıfı hazırlıyorlar. Özellikle seçim sandıklarına çok dikkat etmek gerekiyor. İttifak düzenlemesi sırasında, seçim güvenliği ile ilgili olarak alınan, son derece yerinde ve doğru tedbirlere neden itiraz ettikleri şimdi daha bir anlam kazanmıştır. Organize olmak, sandıklarda bir 'oldu-bitti' oluşturacak ortam hazırlamak için aylar öncesinden hazırlıklara başlamışlardır. Sandık güvenliği için alınan tedbirlere itiraz ederek, yapılan düzenlemelere saldırarak, dikkatleri başka yere çekiyorlar, ancak asıl planı kendileri yapıyorlar. Türkiye ile hesabı olan ülkelerin istihbarat örgütlerini kurgulayacağı oyunlara karşı çok dikkatli olmak gerekiyor. ABD seçimlerine dahi dışarıdan müdahale edildiği iddiaları ortaya atılmış ve böyle bir şeyin olmadığı ve olamayacağı şu ana kadar kesin olarak ispatlanamamıştır.

 

HİÇ BİR TEZVİRATA ALDIRMAYIN

          Sandık güvenliği, seçimin huzur ve sükunet içinde yapılması hayati önemdedir. Sayın Devlet Bahçeli, İstanbul'daki bayramlaşma töreni sırasında yaptığı konuşmada bu konuya özellikle değinmiş, "İkazla söylüyorum, sandıklara sahip çıkınız. Sandıkları asla boş bırakmayınız. Vatandaşlarımdan ricam oylarını mutlaka kullanmaları, Türkiye'nin geleceğine sahip çıkmalarıdır. Son bir haftada muhtemel hiçbir tahrik ve oyuna gelmeyiniz. Hiçbir tezvirata aldırmayınız." Diyerek, çok hayati uyarılarda bulunmuştur.  Aynı şekilde MHP Genel Sekreteri sayın İsmet Büyükataman'da, ''Ülkücü Hareket'in inançlı ve kararlı Türkiye sevdasını yakından takip eden aziz milletimiz önüne konulan her sandıkta, Milliyetçi Hareket'e ve Türkiye'nin geleceğine sahip çıkma iradesini ortaya koyacaktır. Bu nedenle sandıklar bizim için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Sandıklara bu yönüyle de sahip çıkılması, partimizin ve ülkemizin hedeflerine ulaşmada önemli bir eşik niteliğindedir'' açıklaması yapmıştır.

 

HEP BOZGUNA UĞRADILAR

          Bu açıklamaları ve sandık güvenliğinin önemini bugünkü manşetimize taşıdık. MHP'nin yüzde 5-6'ya düştüğünü şerefsizce iddia edenler, aslında bu oyunun bizzat içindedirler. MHP bu güruhu hep yanılttı, hep bozguna uğrattı, yine aynısı olacaktır. Yine sayın Bahçeli'nin dediği gibi, 24 Haziran'da ya şok olacaklar, ya da yok olacaklardır.