Ortadoğu Gazetesi

BIST
101,729
%-0,96
USD
5,3040
%0,06
EUR
6,0026
%0,03
Altın
226,2940
%0,92
SON DAKİKA

Yeni TİM Başkanı Gülle: İhracatçı sayısı yüzbinlerle anılacak bir Türkiye hedefliyoruz

EKONOMİ / 2018-07-01

Yeni TİM Başkanı Gülle: İhracatçı sayısı yüzbinlerle anılacak bir Türkiye hedefliyoruz

Türkiye İhracatçılar meclisinin seçimleri Haliç Kongre Merkezinde yapıldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) yeni başkanı İsmail Gülle oldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM),  25'inci Olağan Genel Kurul'unda yeni başkanını seçti. Başkanlık için İsmail Gülle, Oğuz Satıcı ve Tahsin Öztiryaki yarıştığı seçimde en fazla oyu alan İsmail Gülle, ihracatçıların yeni başkanı oldu. Gülle 149, Tahsin Öztiryaki 140 ve Oğuz Satıcı 109 oy aldı.

 Türk ekonomisinin çatı kuruluşu olan 71000 ihracatçının üyesi olan ve 170 milyar dolarlık ihracat rakamı ile Ekonominin beyni durumundaki TİM Başkanlığına seçilen Gülle; "Öncelikle hedefimiz ihracatın kilogram değerini 4 dolar seviyesine çıkaracak atılımlar için vizyon oluşturmak. Ayrıca ihracatçı sayısı yüzbinlerle anılacak bir Türkiye hedefimiz var. Çünkü amacımız dış ticaret fazlası veren Türkiye'dir. Bundan sonra ihracatçının sağladığı kaynakları doğrudan ihracatçının hizmetine sunacağız, sorunları çözen ve vizyon oluşturan insan kaynağı ile geleceğe doğru yürüyeceğiz. İhracatçının gücüyle yaratılan ne varsa ihracatçıya misliyle vereceğiz" hedef ve vizyonu ile ihracatçıların güvenini kazanmayı başardı.

Seçim konuşmasında,"birlik beraberlik içinde hareket ederek makamları küçültüp hedefleri, hizmeti büyüteceğiz" diyen, İsmail Gülle ihracatçılardan takdir topladı.

Gülle'nin çalışma ekibinde yer alan Mücevher ihracatçıları birliğinden TİM meclis üyesi olan Mustafa Ertekin'in Gülle'nin listesinden Denetim kurulu üyeliğine seçilmesi de iş dünyasında sevinç yarattı.

Mustafa Ertekin, "Türkiye'nin bu önemli sürecinde Sayın Gülle'nin TİM başkanlığına seçilmesi ve ihracatta kilogrambaşı 4 dolar hedefi ve vizyoner projeler ile önümüzdeki yıllarda ihracat rakamlarımızın rekor kıracağına ve cari açığımızın da küçüleceğine inancımız tamdır" Sayın Güllenin bunu başaracağına inanıyorum" dedi.

TİM'de yeni bir dönemin başlayacağını ifade eden Ertekin, İhracatçılarımızın değişime ve Sayın Gülle'nin hedeflerine sahip çıkarak doğru bir tercih yaptıklarına inanıyorum. Rabbim ülkemiz ve milletimiz için en hayırlısı ne ise versin diyerek TİM başkanımız Sayın Gülle'ye başarılar diliyorum, Türkiye'nin ve ekonomimizin önünü açan her hamleyi destekleyeceğiz" dedi...