Ortadoğu Gazetesi

BIST
97,955
%-0,51
USD
5,3227
%0,07
EUR
6,0567
%0,18
Altın
219,0600
%-0,29
SON DAKİKA

Yeni Toyota Auris'te Mükemmele hazır olun

OTOMOBİL / 2015-07-02

Yeni Toyota Auris'te Mükemmele hazır olun

 

 

Yavuz MÜFTÜOĞLU/ Brüksel

Yeni Toyota Auris; Life, Active, Advance ve Premium versiyonlarıyla piyasaya sunulacak.''

 

Toyota'nın temmuz ayından itibaren piyasaya sunacağı Yeni Auris ve Auris Touring Sports'un dinamik basın lansmanı Brüksel'de gerçekleştirildi. Yeni Auris, tasarım ve donanım özelliklerinin yanı sıra duyusal kalite ve geliştirilen sürüş dinamikleriyle sınıfında farkını ortaya koymaya hazırlanıyor.

 

Yeni Auris şimdi daha sportif bir görünüme kavuştu. Otomobilin ön ve arka kısımlarının yeniden tasarlanması ile Auris, yola daha hakim bir görünüme ve daha düşük ağırlık merkezine sahip olurken, profilden bakıldığında ise daha uzun ve akıcı bir görünüme kavuştu. 

 

 

Otomobilin ön tasarımında kaslı ön tampon ve daha geniş alt ızgara dikkat çekerken daha keskin üst ızgara, krom detaylar ve Premium versiyonda kullanılan LED farlar, sofistike duruşu tamamlayan unsurlar olarak öne çıkıyor. Toyota Auris hatchback 55 mm uzayarak 4,330 mm'ye, Touring Sports ise 35 mm uzayarak 4,595 mm'lik boyuta ulaştı. Ağırlığı ise ortalama 25 kg azaldı. 

 

İç Mekana 'Kaliteli' Dokunuş

Yeni Auris'in dış tasarımının yanı sıra iç mekan tasarımında da bir dizi yenilikler yapıldı. Duyusal kaliteyi artırmak için; iç mekan tasarımlar arasında devamlılık, renk uyumu ve görsel kalitenin geliştirilmesi üzerine yoğunlaşıldı. Yeni Auris'te gösterge panelinin ortasına konumlandırılan 4.2" renkli TFT ekran ile daha sofistike ve sportif görünüm elde edildi. Sürücüler bu çok fonksiyonlu ekranda sürüş, tüketim ve navigasyon haritası gibi bilgileri görüntüleyebilecekler.

 

Orta konsola entegre edilmiş "Toyota Touch 2" sistemine sahip 7" tam renkli multimedya dokunmatik ekran ile yolculuklar daha keyifli hale geliyor.  www.otomobilsahibi.com  "Toyota Touch 2" AM/FM radio, CD/ MP3 çalar, Bluetooth ile kablosuz cep telefonundan görüşme yapma, cep telefonundan müzik dinleme ve çalma listesinden seçim yapabilme, araç bilgisi, USB girişi ile iPod ve USB uyumlu mobil cihazlara bağlantı ile şarj imkanı veentegre geri görüş kamerası özelliklerini taşıyor. Bunun yanında Yeni Auris'te havalandırma kanalları, kapı kolları ve vites topuzu gibi iç mekanda yer alan saten krom, lake siyah gibi birçok parça daha yüksek kaliteli malzeme ile tasarlandı.

 

Mükemmel Sürüş Deneyimi

Yeni Auris'in ürün gamında, sürüş konforunu ve yol tutuşunu artırmak için süspansiyon ve direksiyon sisteminde değiştirmeler gerçekleştirildi. Sürüş dinamiklerinde yapılan değişikliklerin yanında yeni ses yalıtımıyla birlikte motor ve yüksek hızlarda oluşan rüzgar gürültüsünün önüne geçilerek, hissedilir derecede daha sessiz bir sürüş sağlandı. Yeni Auris'in motor gamı, düşük yakıt tüketimlerinin yanı sıra optimum performans sunuyor. Ayrıca tüm motor versiyonları Euro 6 emisyon normlarını karşılıyor.

 

TASARIMI VE KALİTESİYLE SINIFINA YENİ BİR SOLUK GETİRİYOR... 

Toyota'nın yenilikleri hız kesmiyor. Rekabetçi yapısıyla otomotiv sektöründe adından bahsettiren Toyata, yenilenen Auris ve Auris Touring Sports ile Brüksel'de test sürüşü yaptık. İlk bakışta şık ve sportif tasarımıyla dikkat çekiyor. Dış tasarımındaki değişiklikler bir yana beni etkiyen asıl değişim iç mekân ve sürüşünden aldığım keyif oluyor. İç mekan oldukça ferah ve geniş. Koltuklar çok rahat. Sürücüsünü saran bir yapısı var.

 

İç mekânda kullanılan malzemelerin kalitesi ve işçiliği çok başarılı. Orta konsola entegre edilmiş ”Toyota Touch 2“ sistemine sahip 7” tam renkli multimedya dokunmatik ekranın görüntüsü kalite hissini arttıran önemli detaylardan. Ayrıca kullanımı da çok rahat ve keyifli. www.otomobilsahibi.com  Brüksel sokaklarında kullandığımız Toyota Auris'in sessizliği dikkat çekici. Vites geçişleri, hızlanması, tepkilere verdiği cevap Toyota Auris'in çıtasını yükseldiğinin kanıtı niteliğinde. Bu tasarım ve donanımı ile sınıfında var olan başarısını daha da yükselteceği kanısındayım.