Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,677
%1,76
USD
5,3497
%0,54
EUR
6,0816
%0,51
Altın
221,0130
%0,88
SON DAKİKA

MHP Mersin Eski Milletvekili Ali Güngör vefat etti

GÜNDEM / 2014-10-16

MHP Mersin Eski Milletvekili Ali Güngör vefat etti

21. Dönem MHP Mersin Milletvekili Ali Güngör, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Güngör için yarın saat: 12.00'de TBMM'de tören düzenlenecek. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin de katılacağı cenaze töreninin ardından Ankara Kocatepe Camii'nde Cuma namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karşıyaka mezarlığında defnedilecek. 

Uzun süredir Akciğer tedavisi gören 21. Dönem MHP Mersin Milletvekili Ali Güngör, bu sabah tedavi gördüğü Ankara Bayındır hastanesinde hayatını kaybetti.

Ali Güngör için yarın saat 12:00 TBMM'de cenaze töreni düzenlenecek. 

Öğle Namazını müteakip Kocatepe Camii'nde kılınacak cenaze namazından sonra Karşıyaka mezarlığna defnedilecek olan Ali Güngör'ün cenaze törenine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katılacak.

ALİ GÜNGÖR KİMDİR?

1950 de Tarsus-Meşelik Köyü'nde (eski ismi Şamlar) doğdu. İlkokulu köyünde bitirdikten sonra orta ve lise öğrenimini Tarsus Lisesi'nde tamamladı. Takiben A.Ü.Ziraat Fakültesi'nden Ziraat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu ve uzun yıllar Tarım Bakanlığı'nda değişik görevlerde bulundu.

1974'de MHP Gençlik Kolları Genel Başkanı olarak görev yaptı. Ülkücü-Teknik Elemanlar Derneğinin Genel Sekreterliği, Genel Başkan Yardımcılığı, Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu.

MÇP ve MHP'de Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunan Ali Güngör 1999 seçimlerinde 21. Dönem MHP Mersin Milletvekili olarak parlamentoda görev aldı.

Ali Güngör evli ve 2 çocuk babasıydı.