Ortadoğu Gazetesi

BIST
98,455
%1,69
USD
5,3220
%-0,23
EUR
6,0504
%-0,56
Altın
219,3150
%-1,05

Tank ve toplar terör hedeflerini zırh delici mermilerle vuruyor

GÜNDEM / 2018-01-23

Tank ve toplar terör hedeflerini zırh delici mermilerle vuruyor

ZEYTİN Dalı Harekatı'nın başından beri terör mevzilerini sürekli vuran 155 mm'lik Fırtına obüsleri dün de faaliyetine devam etti. Bölgeden gönderilen koordinatları ateş altına aldı. Hassa sınırının sıfır noktasına konuşlanan Türk tank ve obüsleri, terör örgütü mevzilerini zırh delici top mermileriyle vuruyor. Nüfuz edici bu mermiler, özellikle zırhlı araç ve koruganların imhasında etkili oluyor. 

 

 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin bölgesindeki PYD-YPG/PKK ve DEAŞ'lı teröristlere yönelik düzenlediği 'Zeytin Dalı Harektı', 4'üncü gününde de tüm hızıyla sürdü. Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleriyle Afrin'e ilerleyen TSK birlikleri, terör örgütünün mevzilerini 'zırh delici'top mermileriyle vuruyor.

 

 

Harek‰tın başından beri terör mevzilerini sürekli vuran 155 mm'lik Fırtına obüsleri dün de faaliyetine devam etti. Bölgeden anlık gönderilen koordinatları ateş altına aldı.

 

 

ZIRHI DELİYOR

Hassa sınırının sıfır noktasına konuşlanan Türk tank ve obüsleri, terör örgütü mevzilerini zırh delici top mermileriyle vuruyor. 

 

Sınır karakoluna yakın yerde, sabah saatlerinde, konuşlanan 'M60T'tanklarının yanında, çok sayıda kullanılmış 'zırh delici'top mermisi görüldü. Bölgede, ayrıca kollarında sarı bant olan ÖSO'ya bağlı güçler de bulunuyor. Kilis ile Hatay'dan Afrin'in iç bölgelerine de sevkiyat sürüyor.

 

 

Tankların kullandığı 120 mm  ve 105 mm'lik top mermileri içinde zırh delenler de bulunuyor. Nüfuz edici bu mermiler, özellikle zırhlı araç ve koruganların imhasında etkili oluyor.