Ortadoğu Gazetesi

BIST
98,455
%1,69
USD
5,3220
%-0,23
EUR
6,0504
%-0,56
Altın
219,3150
%-1,05

Vasiyetteki asalet

KÖŞE YAZILARI / 2018-01-24

Vasiyetteki asalet

         Türkiye'nin varlığına ve birliğine yönelik yakın ve büyük tehdidi ortadan kaldırmak için başlattığımız Afrin operasyonunda, kahramanlarımız destan yazıyor. Mevsim şartlarının zorluğu, coğrafyanın engelleri, karşımızdaki kahpelerin kalleşlikleri hiçbir şeyi değiştirmiyor. Kararlı, emin bir şekilde zafere ilerliyoruz. Şu ana kadar gelen haberler her şeyin planlandığı gibi gittiğini ve zaferin çok yakın olduğunu gösteriyor.

                           

ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ

         Terörist unsurlarla sivil halkı ayırmada gösterilen titizlik bütün dünyaya örnek teşkil etmektedir. Haine ne kadar acımasızsak, mazluma da o kadar merhametli ve şefkatliyiz. Bu hassasiyet içinde devam eden operasyondan iki şehit haberi aldık. Piyade Astsubay Musa Özalkan'dan sonra, Üsteğmen Oğuz Kaan Usta'nın da şahadete yürüdüğünü teessürle öğrendik. Bu kahraman vatan evlatlarını milletimiz hiçbir zaman unutmayacaktır. Onlara minnet borçluyuz. Ne söylesek, ne yapsak haklarını ödeyemeyiz. Ümidimiz ve dileğimiz şehit sayısının artmamasıdır. Bunun için çok dikkatli hareket ediliyor. Bütün milletimizin duaları bu yiğitlerimizle beraberdir.

                             

VASİYETTEKİ ASALET

             Şehidimiz Musa Özalkan'ın vasiyeti, bu milletin asaletinin numune bir örneğidir. Vatan uğrunda şahadete yürürken, mazlumları, garipleri unutmamıştır. Yaptığı paylaşım, bu milletin neden dünyanın en necip, en asil, en kudretli milleti olduğunun ispatıdır. Şu vasiyeti okuyup da, burnun direği sızlamayan, onur ve gurur duymayan bir vatan evladı olabilir mi? "Vasiyetimdir. Şehit olursam Kurt-ar Derneği aracılığı ile Telafer'deki Türkmen Bala'lar (çocuklar) için anaokulu, kreş veya kültür merkezi, devletin bana vereceği paradan yaptırılması ve ismimin konması. Reis vasiyetimdir, aileme iletirsin. Telefonumdan gelen mesaj kayıtlı dursun şahit olsun." Türk devleti bu vasiyeti en güzel şekliyle yerine getirecek güce ve imkana sahiptir. Ancak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, her zamanki duyarlılığı ve engin gönlüyle bu vasiyetin gereğini yerine getirmeyi bizzat üstlenmiştir.

               

HAİNLER HAK ETTİKLERİ CEZAYI BULACAK

            Hükümetimiz elbette diplomasinin bütün gereklerini yerine getiriyor, Ama bu saatten sonra dünyanın ne dediği, ABD'nin ne yaptığı, Rusya'nın nerede durduğu artık bir anlam ifade etmiyor. Şartlar ne kadar zor olursa olsun bu operasyon tamamlanacak ve hainler hak ettikleri cezayı bulacaklardır. Bu bir savaş veya fetih değildir. Suriye'nin toprak bütünlüğü bizim kırmızıçizgimizdir. Yapılan tam da bunu sağlamak, Suriye'yi bölüp bir terör devleti kurmak isteyenleri yok etmek ve sınırlarımızın güvenliğini sağlamaktır. Daha net bir ifade ile terörle mücadele edilmektedir.

                               

EN DENEYİMLİ ORDUYA SAHİBİZ

           Yıllardır bir terör belasıyla karşı karşıyayız ve bununla nasıl baş edileceğini çok iyi biliyoruz. Terörle mücadeleyi dünyada en iyi bilen, en donanımlı, en hazır, en cesur, en kararlı güvenlik güçlerine sahibiz. Nitekim, sahada bunun müstesna sonuçlarını görüyoruz. Uçaklarımızın yaptığı hava operasyonlarında başarı ve isabet oranı neredeyse yüzde yüze yakındır. Bu oranı dünyada tutturabilen bir başka ordu yoktur. Kara unsurlarımızın başarısı da aynı oranda, aynı netlikte ve kararlılıktadır. Bu operasyonla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile oyun olmayacağı, gerekirse bu oyunu oynayanların analarından doğduklarına pişman edilecekleri, bir defa daha ve herkesin anlayabileceği netlikte gösterilmiştir.

                            

SURİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ   

          Kapsamlı ve çok iyi planlanmış bir operasyon hayata geçiriliyor. Bu aşamada detayları konuşmanın, tartışmanın çok isabetli olacağı kanaatinde değiliz. Çok iyi biliyoruz ki, Afrin mutlaka teröristlerden temizlenecek ve sınır güvenliğimiz garanti altına alınacaktır. Bu aynı zamanda Akdeniz'e açılmak istenen terör koridorunun da kesilmesi anlamına gelirken, Suriye'nin toprak bütünlüğünün sağlanmasının da en önemli bir adım olacaktır. Bu kadarla da kalmayacağını yapılan açıklamalardan anlıyoruz. Münbiç ayrı bir terör yuvasıdır ve bugünkü haliyle bize büyük tehdit oluşturmaktadır. Dolayısı ile Münbiç'in de kontrole alınması şarttır. Devletimizde bu kararlılığı görüyoruz ve bundan memnun oluyoruz. Sonrasında Aynelarap vardır. Suriye sınırımız tamamıyla terörden arındırılmadan bize huzur olmayacaktır. Tehdit altında olan bütün Türkiye'dir. Sınırlarımızdaki kargaşadan faydalanıp ta başkentimize kadar gelen ve bomba patlatan kahpeleri unutmadık. Artık bu yoldan geri dönüş olmaz. Kimsenin bir şey söylemeye hakkı da yoktur, haddi de değildir. Onbin kilometre öteden gelip, ortada geçerli ve makul hiçbir sebep yokken milyonlarca suçsuz günahsız Müslümanın kanını akıtmakta hiçbir tereddüt göstermeyenler, bize akıl veremezler, bizden bu operasyonların durdurulmasını isteyemezler.

                           

PKK VE FETÖ UZANTILARI

    Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bugünkü şartlarda, bazı çatlak seslerin olduğunu ibretle izliyoruz. Kendilerine "yurttaş girişimi" adını veren PKK uzantısı, FETÖ versiyonu bir güruhun milletvekillerine mektup gönderdiği ve operasyonun durdurulmasını istedikleri kamuoyuna yansımıştır. Türk milleti bu zavallıları dikkatle izliyor. Hiç uzatmadan adını koyalım. Yapılan bu operasyona itiraz edenler, durdurulmasını isteyenler, sulandırmaya çalışanlar, farklı yerlere çekenler, hatta olumsuz ve aykırı şeyler söyleyenler haindir ve Afrin'deki teröristlerden hiçbir farkları yoktur. Yapılan bir milli mücadeledir ve herkes tarafını seçmiştir. Türk milleti dualarıyla, coşkusuyla, alkışlarıyla, gönlüyle, beyniyle kahramanlarımızın yanındadır. Hatta imkan ve fırsat verilirse bu kahramanlara katılmaya hazır milyonların var olduğunu biliyoruz. Hainler, alçaklar, teröristler ve onların yanaşmaları kaybetmeye ve Türk milletinin gazabına uğramaya mahkumdurlar.