Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,835
%-3,45
USD
5,7631
%5,50
EUR
6,5178
%4,74
Altın
244,0100
%6,04

İttifakın adı belli oldu

GÜNDEM / 2018-02-20

İttifakın adı belli oldu

2019'daki seçimlerde AK Parti ile MHP arasında yapılacak olan ittifakın adı belli oldu. AK Parti grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Genel Başkanlar olarak bu konuda mutabık  kaldık. İttifakın ismine 'Cumhur ittifakı'diyebiliriz" dedi. MHP Lideri Devlet Bahçeli, 30 Kasım'da katıldığı bir canlı yayında ittifakı çizerek anlatmış ve "adına 'cumhur ittifakı' diyelim" demişti.
 
 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısının ardından AK Parti - MHP ittifakının adının "Cumhur" olduğunu söyledi. 
 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Erdoğan, ittifakın ismiyle ilgili bir soruya , "Cumhur ittifakı diyebilirsiniz" cevabını verdi.
 
 
Erdoğan şöyle konuştu:
 
 "İttifak çalışmasında başkanlarımız konuyla ilgili açıklamayı yapacaklar. Artık bu bitmiştir. Genel başkanlar olarak bu konuda mutabık kaldık. Detaylar hakkında da bu üçlü grup arkadaşlarımız kamuoyun bilgilendirecekler.
 
 
Cumhur ittifakı diyebiliriz. Mutabık kaldığımız cumhur ittifakı.
 
 
Şu andaki görüntü iki partili gibi görünüyor. Ama bu üç olamaz diye bir şey yok. 
 
Şimdi iki parti olarak biz AK Parti ve MHP olarak kesinleşmiş olan bu." 
 
 
 

Etiketler: