Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,326
%-0,51
USD
5,5613
%0,23
EUR
6,2999
%0,12
Altın
235,8540
%-3,09

Afrin'e girdik giriyoruz

GÜNDEM / 2018-03-17

Afrin'e girdik giriyoruz

Partisinin Mardin 6. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık an meselesi, Afrin'e girdik giriyoruz. Sizlere her an bu müjdeyi verebiliriz" dedi.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısının 3569 olduğunu açıkladı.

 

 

 "SİZLERE HER AN BU MÜJDEYİ VEREBİLİRİZ" 

Partisinin Mardin 6. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Erdoğan, "Artık an meselesi, Afrin'e girdik giriyoruz. Sizlere her an bu müjdeyi verebiliriz" dedi.

 "YALANLARINIZ ORTADA" 

 Erdoğan, "Biz gerçekleri görüyoruz. Yalanlarınız ortada. İşte kasa kasa silahlar, mermiler hepsi ortada. Daha bize neyin yalanını söylüyorsunuz, dürüst olun. Olmadılar. Bize dürüst olana can kurban, ama bize dürüst olmayana... Kusura bakmasınlar" diye konuştu.

 

Afrin'de teröristlerin açtığı tünellerle ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Bunlar Batılı dostlarımızın onlara verdiği desteklerle bu tünelleri açtılar. Bu tünellerde kamyon gidebiliyor düşünebiliyor musunuz? Silah depolama yerlerini gördünüz? Her türlü silah var, bize dost görünenlerin onlara verdiği silahlar" açıklaması yaptı.

 

Erdoğan, "Bunlara çok söyledik, 'Bak, yanlış yapıyorsunuz, hem teröre karşıyız diyorsunuz hem de

teröristlerle beraber hareket ediyorsunuz. Bunun bedelini, faturasını ağır ödersiniz.'Nitekim öyle oldu. Paraları bol, paraları bol olduğu için 5 bin TIR silah gönderiyor, 2 bin kargo uçakla silah gönderiyor. Ne oldu? Şimdi hepsini bulduk, hepsinin yerleri belli ve hepsini de tabii teröristler kaçıyor, biz topluyoruz"  dedi.

Erdoğan, "Bugün Afrin'e,Münbiç'e ve bölücü örgütün işgali altındaki diğer bölgelere baktığımızda Kobani olaylarıyla, çukur eylemleriyle ne yapılmak istendiğinin çok daha iyi farkına varıyoruz" diye konuştu. (AA)

Etiketler: