Ortadoğu Gazetesi

BIST
103,408
%0,00
USD
5,4657
%0,04
EUR
6,2243
%0,00
Altın
230,2290
%0,05

TÜRK MİLLETİ'NİN ŞAHLANIŞI

KÖŞE YAZILARI / 2018-03-18

TÜRK MİLLETİ'NİN ŞAHLANIŞI

Türkiye'nin demokrasi tarihinde 50 yıllık bir döneme her yönüyle damgasını vurmuş, büyük vizyonu, her dönem var etmeyi başardığı inanmış kadrosu ve değerleri ile Milliyetçi Hareket Partisi şüphe yok ki eşsiz bir öneme ve yere sahiptir.

Devleti kuran iradenin şartlar zorunlu hale geldiğinde devleti kurtarmak üzere bir kez daha Başbuğ Alparslan Türkeş ile siyasi olarak Milliyetçi Hareket Partisi halini alarak, Türk Milleti'ne kucak açması ülkemizin çetin şartlardan geçtiği yıllarda ümit ve heyecanın  kaynağını oluşturmuştur.

Büyük fikirlerin; hele de aksiyoner hale gelmiş, siyasi bir disiplin içerisine girmeyi başarmış, programlı hale dönüşmüş, kadroları ve hedefleri olan büyük fikirlerin elbette imtihanı da taşımak zorunda olduğu sorumluluk ve yükü de ağır oluyor.

Türkiye gibi dünyaya nizam verme tecrübesi yaşamış, imparatorluk bakiyesi üzerine milli mücadele ile kurulmuş ve dünyanın en değerli jeostratejik bölgesinde bulunan dolayısıyla önemi her açıdan büyük ve değerli bir ülkede Milliyetçi Hareket Partisi ayrı bir değere sahiptir.

Hele ki "Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben" ilkesini önceliğiniz haline getirmişseniz, Türkiye ve Türk Milleti'ne hasım olan çevrelerin kendi hesaplarında Milliyetçi Hareket'i hedef almaktan geri durmamaları sonucu ile karşılaşırsınız.

Bu yolda ödenen bedel, verilen emek, harcanan zaman ve feda edilenler diğerlerinin yapabileceklerinden her zaman fazladır.

Tarih bunun çok sayıda örneğini bizlere gösterirken, Milliyetçi Hareket Partisi'nin karşı karşıya kaldığı yahut bırakıldığı sorun ve şartların benzerlerinin başka siyasi partiler tarafından yaşanmamış olmasının gerçekteki nedeni de budur.

İnancımıza göre Allah'ın kimseye kaldıramayacağından fazla yük yüklemeyeceği gerçeği, Milliyetçi Hareket Partisi'nin yarım asrı bulan şerefli mazisinde saklıdır.

Türki ne zaman dara düşmüşse Milliyetçi, Hareket Partisi yetişmiş, üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirmiş, milletin beklentisini karşılamaktan geri durmamış, düşlerini yerde bırakmamış, umut ışığını söndürmemiştir.

15 Temmuz gibi FETÖ merkezli ancak dışarıdan planlanan ve neticesinde iç savaş şartlarının vuku bulmasının, ardından parçalanmanın hedeflendiği karanlık bir günde bütün memlekete duruşu ve kararlılığı ile örnek olan Milliyetçi Hareket Partisi, o zamana kadar geçen süre içerisinde aynı çabaların ürünü olan siyasi komplolara da geçir vermemiştir.

Milliyetçi Hareket'in Lideri Devlet Bahçeli, Türk Milleti'nin sönmeyen ve söndürülemeyecek umut ışığının timsali olmuştur.

O günlerden bugünlere kadar geçen zaman içerisinde Milliyetçi hareket Partisi milletin beklentilerine kulak vermiş ve Türkiye'ye yönelen tehditlerin bertaraf edilmesi ve kaynağından yok edilmesi üzerine siyasi bir sorumluluk üstlenerek kimsenin yapmaya cesaret edemediği kararlı bir duruşu sergilemiştir.

Böylelikle iç siyasi düzlemde saflar sıkılaşmış, siyasi irade ülkemize yönelen tehditlerin ortadan kaldırılması için ihtiyaç duyduğu desteği Milliyetçi Hareket sayesinde yakalayabilmiştir.

Dolayısıyla bugün Afrin'de Türkiye'yi tehdit eden terör odakları birer birer imha edilirken, bizim karşımızda durmaya çalışan diğer tüm çevrelere yönelik kararlılık mesajı hemen her seviyeden verilebiliyorsa bu durum Milliyetçi Hareket Partisi'nin izlediği kutlu yola bağlıdır.

İşte bu yüzden bugün Ankara'da gerçekleştirilen 12. Olağan Kurultay sadece Milliyetçi Hareket Partisi için değil zorlu bir beka mücadelesi içerisinde olan ve önüne koyduğu hedeflerden asla sapmadan 2023 Lider Ülke Türkiye hedefine doğru giden ülkemiz açısından da kıymeti oldukça fazladır.

Milliyetçi Hareket Partisi, kurultay için "Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka" derken aslında geçmiş ve gelecek arasında kurulan sağlam bir köprünün, yeni bir şahlanış destanı yazacağını da ilan etmiştir.

Cumhuriyetimizin 100. yılına girmeye yaklaştığı, ve üçüncü bir dönemin içerisinde olduğu böylesi bir zaman dilimi içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi'nin ortaya koyacağı tutum ve oluşturacağı parti kadroları Türk Milleti'nin yarınlarını güçlendirecek, daha da aydınlık hale getirecektir.

Milli hedeflerin gerçekleşme yolunda Milliyetçi Hareket Partisi'nin 12. Olağan Kurultayı Türk Milleti'nin Şahlanışı'nın, bin yıllık yeni destanları yazacağı kutlu bir dönemin miladı olarak tarih tarafından anılacak ve yazılacaktır.

Etiketler: