Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,326
%-0,51
USD
5,5721
%0,42
EUR
6,3093
%0,27
Altın
235,8540
%-3,09

Kutlu gün

KÖŞE YAZILARI / 2018-03-18

Kutlu gün

              Dünya tarihinin akışını değiştiren, 7 düvele ve onların sınırsız imkanlarına karşı yapılmış, insanoğlunun yeryüzünde gördüğü ve görebileceği en şanlı, en muhteşem, en görkemli direnişin; Çanakkale'nin geçilemeyeceğini kainatın yüzüne haykıran eşsiz destanın 103. yılını kutluyoruz. Bu kutlu gün,  Afrin'den gelen zafer haberleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlığının, birliğinin ve bölünmez bütünlüğünün teminatı olan Milliyetçi Hareket Partisi'nin 12'nci Olağan Büyük Kurultay'ı ile daha da bir önem ve anlam kazan kazandı. Çok daha emin, çok daha gururlu, çok daha ümitliyiz.

                                       

BİR ASIRDIR HEP AYNI

         Cumhuriyetimizin 100'ncü yılı yaklaşırken, gördüklerimiz, yaşadıklarımız, karşılaştıklarımız ve karşılaşacaklarımız bir asır öncesinden çok da farklı değildir. Türkün bu topraklardaki varlığına yönelik saldırılar, bizi içeriden çökermek için yapılan hain planlar, etrafımızda oluşturulan kanlı çember yine aynı yerlerden idare ediliyor, yine aynı ellerle hayata geçiriliyor. Şartlar değişiyor, yıllar geçiyor, ama üzerimizdeki oyunlar hiç bitmiyor. Dün Çanakkale'de karşımıza dikildiler; bugün Afrin'den hücum ediyorlar. Dün donanmalarıyla, kurdukları kanlı ittifakla, Haçlı ordularıyla üzerimize geldiler; bugün maşalarıyla ve o maşalara sağladıkları sınırsız imkanlarla, verdikleri 5 bin Tır dolusu silahla şanlarını deniyorlar. Dün zırhı, çeliği, topu, tüfeği devreye soktular, bugün terörü, içimizdeki hainleri ve onların görünen ve görünmeyen uzantılarını kullanıyorlar. Dün bu kanlı emellerine ulaşabilmek için Mustafa Kemal'i engel görüyor, onu yok etmek için kumpaslar kuruyorlardı; bugün de Cumhuriyeti'nin teminatı olan Türk milliyetçileri ve ülkücüler için fitne tohumları ekip, sonra da dönüp hasat yapmaya çalışıyorlar.

                             

TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR

         Mehmet Akif bu durumu İstiklal Marşımız'da şu veciz mısralarla anlatıyor:

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar,

Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.

Ulusun, korkma! nasıl böyle bir imanı boğar,

'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar.

         Bugün de batının ufuklarından gelen 3 bin uçak, 5 bin Tır dolusu silah Mehmetçiğin iman dolu göğsüyle oluşturduğu serhaddi aşamamıştır. Böyle bir imanı boğacak güç ve kudret dünyada henüz mevcut değildir. Medeniyet denilen tek dişi kalmış canavarla savaşımız asırlardır sürüyor, ne pes ettik, ne vazgeçtik, ne geri adım attık. Bundan sonra da böyle olacaktır. Bunun teminatı bugün Ankara Spor Salonu'nda büyük kurultayını yaparak yoluna çok daha kararlı ve emin şekilde devam edecek olan Türk milliyetçileri ve ülkücülerdir.

         Çanakkale zaferinin 103'ncü yılı, Şanlı Afrin zaferimiz ve bu kahraman milletin çelik çekirdeği olan Milliyetçi Hareket Partisi'nin büyük kurultayı kutlu olsun. Bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ve hürmetle selamlıyoruz.

Etiketler: