Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,503
%-0,33
USD
5,6536
%-1,84
EUR
6,4088
%-1,65
Altın
240,0880
%-1,35

'BEKAMIZA SAHİP ÇIKTIK'

GÜNDEM / 2018-03-20

'BEKAMIZA SAHİP ÇIKTIK'

 MHP, MYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, "Kızılelma'ya yürüyen kutlu kervanın kutlu yükü kurultayımızda omuzlanmıştır" dedi.

12. Olağan Kurultayı hakkında açıklama yapan Yalçın, "Sayın Devlet Bahçeli'nin liderliğinde MHP, üzerinde algı çalışmaları yapılan, parçalanmak ve ele geçirilmek istenen parti görünümünden hızla uzaklaşarak Türkiye'de siyasetin dominant aktörü konumuna yükseldiğini büyük kurultayı ile göstermiştir. Kurultayımız aynı zamanda Türk milliyetçiliği fikriyatının maşeri vicdana sindiğini, toplumun bütün kesimlerinde Türkiye'nin bekası için müthiş bir bilinçlenmenin yaşandığını görmenin bahtiyarlığıdır." İfadelerini kullandı. 

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi - İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, "18 Mart'ta yapılan 12. Olağan Büyük Kurultay" hakkında yaptığı açıklamada, " Partimiz ve camiamız için tarihi öneme sahip 12. Olağan Kurultay dolayısıyla biraraya gelmenin mutluluğunu yaşadık. MHP için her zaman kurultayların bambaşka anlamı, bambaşka havası olmuştur.

 

Yurdun dört bir yanındaki teşkilatlarımızın, kıymetli delegelerimizin ve üyelerimizin ve dava arkadaşlarımızın katılımıyla gerçekleşen kurultayımız, adeta bir bayram havasında geçmiştir" dedi.

 

Yalçın, "Kurultayımız, MHP'nin sahibi ve temel kitlesi olan Milliyetçi-Ülkücü camia için bir toy havasında, eller kenetlenmiş, yürekler birleşmiştir. Kurultayımızda, gönüller gönüllere bilerek isteyerek birbirlerine koşmuş ve kavuşmuştur.

Aynı ülkü yolunda yeniden buluşmanın, aynı heyecanı tatmanın, aynı atmosferi teneffüs etmenin hazzına varılmıştır.

 

Kurultayımızda, her bir gönüldaşımızın enerjisi aynı potada eriyerek bütün Türkiye'nin ufuklarını kaplayan dev bir sinerjiye dönüşmüştür"  açıklaması yaptı.

 

"KIZILELMA'YA YÜRÜYEN KUTLU KERVANIN KUTLU YÜKÜ KURULTAYIMIZDA OMUZLANMIŞTIR" 

 

Yalçın, şunları söyledi: "Kızılelma'ya yürüyen kutlu kervanın kutlu yükü kurultayımızda omuzlanmıştır. Kurultayımız, büyük ülkümüzün pınarlarından en berrak suların ırmak olup aktığı bir sevgi denizi, yeni umutların fidanlar gibi yeşerdiği bir kucaklaşma ve dayanışma ormanı olmuştur.

 

MHP Kurultayları; Altaylarda, Ötüken'de, Tanrı Dağları'nın eteklerinde, Orhun Vadisi'nde, Söğüt'te, Erzurum'da Sivas'ta ve Ankara'da toplanan beka kurultaylarının tekrarı, bunların çağı okuyan devamıdır.

 

Kurultayımız; yoldaşını hiç yalnız bırakmayan, düşeni kaldıran, bir ala düşüp de aldatılanlara doğru istikameti gösteren; vefayı vazife, cefayı sefa, mihneti mük‰fat bilen ve bütün bunların karşılığını da yalnızca Yaradan'dan bekleyen serdengeçtilerin vahdet noktası olmuştur.

 

12. Olağan Kurultay; birlikte kuvvet, ayrılıkta felaket, kucaklaşmakta rahmet ve mağfiret olduğuna inananların kavuşma halkası olmuştur.

 

12. Olağan Kurultay; sadakati ziynet, doğruluğu hazine bilenlerin; önderlik için aklıselim ve bilgeliği, rehberlik için milli değerlere ölesiye bağlılığı, liyakat ve ehliyeti arayanların mek‰nı olmuştur.

 

Kurultaylarımız tarih açısından değil, atmosfer açısından her zaman olağanüstü nitelikleri haiz olmuştur. Partimizin bütün kurultaylarındaki coşku ve heyecana bir sonraki menzile yürümek için belirlenen hedefler eklendiğinde, her defasında olağanüstü atmosferler h‰sıl olmuştur.

 

İşte Kurultayımız da bu olağanüstü nitelikteki kurultaylardan birisi olmuştur. 15 Temmuz ihanet kalkışmasından sonra ise Genel Başkanımızın akil ve büyük devlet adamı hususiyetlerini yansıtan tarih” çıkışları, geçmişte yaşadığımız meşum süreci bambaşka istikamete çevirmiştir.

 

MHP TÜRKİYE'DE SİYASETİN DOMİNANT AKTÖRÜ OLDUĞUNU GÖSTERDİ

 

Sayın Devlet Bahçeli'nin liderliğinde MHP; üzerinde algı çalışmaları yapılan, parçalanmak ve ele geçirilmek istenen parti görünümünden hızla uzaklaşarak Türkiye'de siyasetin dominant aktörü konumuna yükseldiğini büyük kurultayı ile göstermiştir.

 

Kurultayımız aynı zamanda Türk milliyetçiliği fikriyatının maşeri vicdana sindiğini, toplumun bütün kesimlerinde Türkiye'nin bekası için müthiş bir bilinçlenmenin yaşandığını görmenin bahtiyarlığıdır.

 

Bu tabloda; MHP'nin yarım asırlık tutarlı, asil, kararlı, caydırıcı ve mill” duruşunun; mensuplarının canları pahasına verdiği varlık ve egemenlik mücadelesinin payı büyüktür. Bu olguda, dava ve millet uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin yüce ruhlarının katkısı büyüktür." 

Etiketler: