Ortadoğu Gazetesi

BIST
96,110
%-0,78
USD
5,8407
%0,56
EUR
6,5685
%0,43
Altın
240,2770
%0,81

Deniz Bölükbaşı'na veda

GÜNDEM / 2018-03-22

Deniz Bölükbaşı'na veda

Emekli Büyükelçi ve eski MHP eski milletvekili Deniz Bölükbaşı için Meclis'te tören düzenlendi. Törenin ardından Kocatepe Camisi'nde cenaze namazı kılınan Bölükbaşı,  Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

Deniz Bölükbaşı'nın TBMM'deki cenaze törenine Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski bakanlar, milletvekilleri, Bölükbaşı'nın ailesi ve yakınları katıldı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Deniz Bölükbaşı'nın eşi Sema Bölükbaşı ve kızları Hande ile Zeynep taziyeleri kabul etti. Kızı Zeynep Bölükbaşı cenaze töreni boyunca babasının resmini elinde taşıdı.

 

Cenaze namazına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Lideri Bahçeli yan yana saf tuttu ve iki lider bir süre aralarında sohbet etti.

 

Önceki gün vefat eden emekli büyükelçi ve MHP eski milletvekili Deniz Bölükbaşı için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.

 

Törene, Bölükbaşının eşi Sema, kızları Zeynep ve Hande ile yakınlarının yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM İdare Amirleri Salim Uslu ve Erkan Haberal, AK Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş ve Bülent Turan, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, bazı eski bakan ve milletvekilleri ile meclis başkanları katıldı.

 

Cenaze töreninde MHP Grup Başkanvekilleri Erhan Usta ve Erkan Akçay'ın aralarında bulunduğu çok sayıda MHP yöneticisi ile eski ve yeni milletvekilleri de hazır bulundu.

 

 

Bölükbaşı'nın cenazesinin TBMM tören alanına getirilişinin ardından özgeçmişi okunarak saygı duruşunda bulunuldu ve dua edildi. Deniz Bölükbaşı'nın kızı Zeynep Bölükbaşı törenin ardından kortejin önünde babasının fotoğrafını taşıdı.

 

Tören bittikten sonra Bahçeli ile Bölükbaşı'nın ailesi, taziyeleri kabul etti.

 

KOCATEPE'DE CENAZE NAMAZI KILINDI

Meclis'teki törenin ardından Bölükbaşı için Kocatepe Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

 

Törende, Deniz Bölükbaşı'nın eşi Sema Bölükbaşı ve kızı Zeynep Bölükbaşı taziyeleri kabul etti. Tören öncesi Sema Bölükbaşı, eşinin tabutuna bir süre sarıldı.

 

Cenaze törenine, Bölükbaşı'nın ailesi ve yakınlarının yanı sıra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, MHP parti yöneticileri ile milletvekilleri de katıldı.

 

Törende, Başbakan Yardımcısı Işık, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kasırga, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yan yana saf tuttu. Bu sırada Bahçeli ve Kılıçdaroğlu bir süre sohbet etti. Milletvekillerinin ve törene katılanların tabutuna omuz verdiği Bölükbaşı'nın cenazesi Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

 

BÖLÜKBAŞI'NIN ÖZGEÇMİŞİ

Ankara'da 25 Ekim 1949'da doğan Deniz Bölükbaşı, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Bölükbaşı, Dışişleri Bakanlığının merkez teşkilatında çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra Atina ve Bonn büyükelçiliklerinde Elçi Müsteşarlığı ve Lizbon Büyükelçiliği görevlerinde bulundu.

 

Dışişleri Bakanlığı Birinci Hukuk Müşavirliği görevini yürüten Bölükbaşı, Başbakan Yardımcısı Dış Politika Başdanışmanlığına atandı. Cenevre Dünya Ticaret Örgütü nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi oldu.

 

MHP Ankara Milletvekilliği de yapan Bölükbaşı, evli ve iki çocuk babasıydı. AA-AJANSLAR

 

 

Etiketler: