Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,835
%-3,45
USD
5,7631
%5,50
EUR
6,5178
%4,74
Altın
244,0100
%6,04

Algı merkezleri işbaşında…

KÖŞE YAZILARI / 2018-06-07

Algı merkezleri işbaşında…

Türk milletinin müreffeh geleceğine yön verecek 24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kalırken, karanlığa saklanan algı merkezlerinin harekete geçtiği gözden kaçmıyor.

***

Karanlık algı ve kurgu merkezlerinin figüranlarının hedefleri Cumhur ittifakıdır.

***

Oyun yeni olsa da köhne zihniyet aynıdır.

Cumhur ittifakının sahadaki başarısı arttıkça çılgına dönen köhne zihniyet son kozunu oynamaya yeltenmektedir…

***

Seçime günler ortaya çıkan algı merkezleri MHP-AKP arasında oy verme tartışması yaratmak isterken, akıl dışı söylemler ile ittifakı hedef almaları siyasal tükenmişliklerinin ruh halini yansıtıyor…

*** 

Milli ruhun ayağa kalktığı ve beka mücadelesi için buluştuğu Cumhur ittifakı, sahada yüksek teveccüh görürken, karanlık odakların "bazı MHP'lilerin Erdoğan'a oy vermeyeceği" yönündeki söylemler hayal ürünüdür…

***

Yenikapı ruhunun milli mücadele safı Cumhur ittifakıyken, MHP'nin Cumhurbaşkanı adayı da sayın Erdoğan olduğu açıkça ilan edilmişken, Türk milliyetçilerinin oyu Cumhurbaşkanlığında Erdoğan'a, mecliste de MHP'ye olacağı berrak ve nettir.

***

MHP Lider Bahçeli'nin onay verdiği her hayırlı girişimin arkasında kale gibi duran Türk milliyetçileri 24 Haziran'da sandıkta oyunu bu yönde kullanacağından şüphe yoktur…

Bunu tekraren tartışmak abestir…

***

Bu tablo karşısında "ittifakta sorun var" algısı yaratmak isteyen güruhun amacı 5 Benzemez ittifakının değirmenine su taşımaktır.

***

Algı merkezlerinin nifakı bir türlü bitmiyor.

Bir konu da AF meselesidir…

*** 

Karanlık merkezlerde kurgulanan oyunu sahneye koyan figüranlar ve sözde yazarlar Sayın Bahçeli'nin AF teklifinin de ittifakı etkilediğini yayarak algı merkezlerine hizmet ediyorlar.

Sayın Bahçeli'nin af teklifi ülke idaresinde siyasal sorumluluk almış bir liderin kanayan bir yaraya çare olma girişimidir.

***

Hukukun üstünlüğüne dayalı Sosyal bir devlet içinde AF talebinin bir hak olması ve Devletin vatandaşını topluma kazandırması anlamında haklı bir taleptir.

Kader mahkumlarının hayata tutundurulması ve ailelerinin mağduriyetlerin önlenmesi adına hayırlı bir girişim olduğu ortadır.

***

Böyle bir zamanda bu talebin gerçekleşmesi hem toplumsal barışa hem de Devletin babacanlığının ifadesi olacaktır.

Sayın Bahçeli AF konusunda kararlılık ortaya koyarken, bazı merkezlerin rahatsız olması arka planda oynanan oyunlarının bozulduğunun işaretidir.

***

Kapalı kapılar ardında "Demirtaş'a af" trafiği kulislerde işlerken MHP'nin kadın, çocuk tecavüzcüleri ve terör yandaşlarını kapsam dışında tutarak sadece kader mahkûmlarını kapsayan bir çağrı yapması birilerini ters köşeye yatırmıştır.

Oyunları bozulmuştur….

***

AKP içinden "af gündemimizde yok" açıklaması gelse de, Affın toplumsal bir ihtiyaç olduğu için AKP'nin de aklıselim içinde Sayın Bahçeli'nin önerisine destek vermesi beklenmektedir…

Sağduyunun hakim olması beklenmektedir…

***

AF teklifi elbette MHP Liderinin teklifidir.

AKP'nin gündeminde olup olmaması da onların sorumluluğundadır.

Ancak, Affın toplumsal bir ihtiyaç olması sebebiyle yüreklerin katı değil vicdani düşünmesi meselenin hayrına olacaktır.

***

Algı merkezleri Cumhur ittifakında delik açmak için "OY ve AF" argümanlarını kullansa da başarılı olamayacaklardır.

***

Çünkü MHP sözünün arkasındadır…

Meseleye siyasi bakmak da yersiz ve yakışıksızdır…

 

         

 

 

Etiketler: