Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,326
%-0,51
USD
5,5716
%0,41
EUR
6,3126
%0,36
Altın
235,8540
%-3,09

İnce Kalınlaşınca

KÖŞE YAZILARI / 2018-06-11

İnce Kalınlaşınca

"PKK'ya operasyonlar durdurulsun" diye imza veren sözde akademisyenleri meşhur adalet yürüyüşüne devam ederken Kılıçdaroğlu aynı yürüyüşte HDP'li Ahmet Türk, Celal Doğan gibi isimlerle yürüyüş güzergahı oluşturan HDP'liler için yapılan eleştirilerden dolayı "Onlar terörist değiller" diyerek yürüyüşe katılan hem HDP milletvekillerini hem de kendini korumuş oldu.

 

Güneşten olsa gerek böylece kafa karıştıran açıklamalardan kendine göre veren Kılıçdaroğlu harbi CHP'lilerinde böyle yaparak tepkisini çekti. PKK'lılarla çok iyi olan Y-CHP'nin yapacağı ortaklarıyla kurduğu bloku genişletip büyütmeyi hedeflemesi çok şaşırtıcı bir husus. Bu işte komplike olanlar PKK sempatizanlığına soyunanlar onların oyuncağı oldular bunun farkında değiller.

 

Seçimi kendileri için geçim yapmaya çalışanlar patinin başına gücüyle geçemeyen İnce o kadar kolay ülkenin başına talip oldu ki Y-CHP dukalığını geçemedi. Dükalık başının izniyle Devletin başına aday oldu. Olay kısaca budur, sonra ne olacak?  Sonrası yapılacaklar açıklansa da görünen büyük bir muamma! Kesinkes Y-CHP korkusundan HDP ile ortak hareket ediyoruz diyemiyor. Fakat "Özerklik" maddesini seçim bildirgesine alarak HDP'li seçmene mesaj veriyor.

 

Ama bu sefer açıktan göstererek 4 parti bir arada sora da, üstü kapalı bilinçli olarak 2. tura hedefleniyorlar. HDP'yle oynaşıyorlar. Kimse kusura bakmasın oynaşırken oynadıkları oyun budur. Bu iki partinin birlikteliği CHP seçmenini rahatsız etse de Y-CHP seçmenini mesut ve bahtiyar etmiştir.

 

Y-CHP, İP, SP, DP tüm bu partilerin hepsi de HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Selahattin Demirtaş için özgürlük istediler. Demirtaş'ı savunalar ona verilecek oyları kapmaya çalışıyorlar. Pervin Buldan'ın yaptığı şu konuşmaya dikkat edelim "AKP hükümeti kaybettiğini gördü, şimdi sandıklarını Menbiç'e ve Kandil'e götürmeye çalışıyor. Seçim çalışmalarının kampanyasını Menbiç ve Kandil'den yapmaya çalışıyor." Bu açıklamayla yaptığı çok ilginçtir, bu açıklamadan sonra muhataplarına Y-CHP'nin başkanı ve kurulan ittifak oyunun kurucusu Kılıçdaroğlu, İnce Cumhurbaşkanı adayı, Meral abla, Karamollaoğu ve Gültekin beyin oluşturduğu Türkiye Cumhuriyetini hüsran etme ittifakını çekinmeden kurdular.

 

Oyun aynı oyun ancak Türkiye Cumhuriyeti kurulan bu kirli pazarlıklarını saklamayan ittifakı dağıtmak için Kandil operasyonunu yapmak zorundadır. Bakalım o zaman cumhur ittifakına karşı kurulan sözde millet ittifakı Kandil'in parçalarına dayanacak mı? Kandil'in bitirilmesi için atılacak önemli adım seçimden kısa bir süre önce yapılırsa bu operasyonla birlikte kurulmuş olan sadece adı itibariyle millet ittifakı nerden geldiğine şaşıracaktır.

 

İnce televizyonlara Erdoğan'ı çağırırken, NTV canlı yayınında: ""Harp Akademileri'ni kapattılar Milli Savunma Üniversitesi kurdular, rektör atadılar o da FETÖ'cü çıktı"  diye garabet, haksız, yalan bir açıklamada bulunurken, İnce'nin bu iddiasının asılsız olduğu kısa bir üre içinde anlaşıldı.

 

Rektör Erhan Afyoncu'nun hakkındaki iddiaları düzeltmek için programa bağlanmak istediğini ifade etti İfade etse de kendini yırta yırta Erdoğan'ı televizyonlara çağıran İnce Afyoncu'nun bu isteği karşısında sus pus olan ve programa bağlanmamasını istemeyen İnce, iddiasıyla ve sonrasında karşısına çıkmasını istemediği bir rektöre haksızca bir iddia attığı ortaya çıktı.

 

Böylece İnce'nin bir anda nasıl da kalınlaştığını gördük.

 

Sağlıcakla kalın

Etiketler: