Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,034
%0,06
USD
5,3329
%0,14
EUR
6,0501
%0,16
Altın
229,3320
%0,00
SON DAKİKA

Balon Patlamıştır

KÖŞE YAZILARI / 2018-06-20

Balon Patlamıştır

Derdi Türkiye olan biri diyor ki; "Seçim olsa da olmasa Kandil'e Türk bayrağı dikilmelidir. Bundan niye gocunuyorlar?" diye açık yüreklilikle yüksek bir sesle soruyor sayın Bahçeli. Herkes bu soruyu iyi bir şekilde idrak etmeli ve nerde durduğuna, neyi eleştirdiğine bir bakmalıdır. Türk insanı değerlidir ve hakkında üretilen yalanlara bir son verecek ve Allah'ın izniyle Milletin seçimiyle adı Millet ittifakı olan milliyetsizleri sandığa gömecektir. Millet, kim ne derse desin, ne yaparsa yapsın, hep beraber bu tarihi gerçeği görecek ve üzerine düşen görevi yapacaktır. Görev diyorum çünkü Türkiye'yi korumak ve gelişmesini sağlamak her Türk'ün asli görevidir. Bazıları aldıkları kararlarla PKK'nın yanında olduklarını açıklasalar da bu fantezi onların nasıl görevi ise Türkiye'yi bir bütün olarak yaşatmak Türk olan, kendini Türk hisseden herkesin asli görevidir, üzerine düşen vatan borcudur.

 

Şükürler olsun ki bunu her daim kendi görevi yapmış, kendi görevi olarak bilmiş üstüne vazife edinmiş Türk Milliyetçisi olan Ülkücüler var. 1977 kongresinde güçlü başkan, güçlü Meclis diyen Milliyetçi Hareket Partisi bugün de aynı cümleyi kurarak her şeyin ötesinde önce Türkiye diyen bir yapıya sahip bu ülkeye ve Türk Milletine aşık olan gençler vardır.

 

Bir de pişkin pişkin Y-CHP'nin de yürekten savunduğu "özerkliği" ses çıkarmadan savunan İP'liler vardır. Bunların Milliyetçiliği halkı kandırana kadardır. Ancak son istifalar göstermektedir ki balon patlamıştır. Bu girdiği hal altında hareket etmesi mümkün değildir.

 

"Buna alışırsanız iyi olur, çünkü daha biz başkan Apo'nun heykelini dikeceğiz heykelini" diye bağıran Selahattin Demirtaş için hiçbir şey yapmadı, serbest bırakılmalı deme furyasına kapılıyorsanız sizlere de yazıklar olsun. Dün Garo Mafyan'a Ermeni dölü diyerek bağıran Meral hanım ne içmişti bugün ne içmiştir. Herkes dikkatli olmalı, ona göre yerini ve haddini belirlemelidir. Milliyetçiyse birisi her daim milliyetçidir, oy çalma uğruna görüş değiştiriyorsa onun Milliyetçiliği değişken, sahte Milliyetçiliktir. Onun için onların Milliyetçiliğini Garo mafyan'dan dinleyelim ve Milliyetçi olmadıklarına kani olalım. Onlar için milliyetçilik Milliyetçi kitleyi aldatmak maksadıyla kullanılan sahte bir milliyetçiliktir.

 

"Kürdistan'ın Ortadoğu'nun orta yerinde küllerinden yeniden doğuyor olması, bu tarihi tanıklık ediyor olmak bizler açısından heyecan vericidir" diyen Selahattin Demirtaş'ın bırakılmasını isteyenlerin milliyetçiliği anlaşılmaz bir milliyetçiliktir. Zaten "özerklik" kelimesi kullanıldığı an hala orda duruyorlarsa yalnızca avuçlarının içini değil boydan boya kendilerini ay-yıldıza boyasalar nafile bir iş yapmış olurlar. Bunu asıl adı kandırmacadır. Milliyetçilerin gözlerini boyama girişimidir. Çok geçmeden böyle olduğu anlaşılmıştır.

 

Milliyetsizlere karşı bu kadar hoş görülü olanlar, bu hoşgörülerinin boş bir husus olduğunu görmelidirler. Her ne kadar yok deseler de Amerika ve orada bulunan papaz FETÖ'nün yardımlarıyla bir şeyler yapma girişiminde bulunanlar kendi yalanları içinde yok olup gideceklerdir. Şimdiden açıkça söyleyelim İP olayı tarihe bir dönemin aldatmanın partisi olarak geçecek kınalı sansarlar- kimse yanlış anlamasın sansara benzediklerinden dolayı değil onun özelliklerini taşıdıkları için diyorum- olarak geçecektir.  

 

Sağlıcakla kalın!