Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2786
%0,07
EUR
5,9640
%-0,09
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

Vatan giderse telafisi yoktur

KÖŞE YAZILARI / 2018-06-20

Vatan giderse telafisi yoktur

         Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kritik seçimi için artık son dönemeçteyiz. çin bir yol ayrımıdır. 24 Haziran'da sıradan bir siyasi tercih yapmayacağız. Ya milli irade hâkim olacak ve Türkiye'nin önü açılacak, ya da bütün milli hedef ve hayaller yarım kalacak ve Türkiye sonu kestirilemeyen bir türbülansa girecektir. Her biri ayrı tarafa çeken, bir üst aklın etrafında ince hesaplar yapan 5 benzemez ittifakının bütün planlarını boşa çıkarmak milli bir görev haline gelmiştir. Kalan kısa zaman içinde herkes bir defa daha düşünmek, doğru karar vermek ve ülkenin önünü açacak bir tercihte bulunmak zorundadır.

                           

BAŞARMAKTAN BAŞKA YOL YOK   

        Büyük bir bilgi kirliliği, yanlış ve kasıtlı yürütülen algı operasyonu ve bunun üzerine inşa edilen bir siyaset mühendisliği ile karşı karşıyayız. Türk milletinin gerçekleri görmesi ve işin aslını bilmesi durumunda, Cumhur ittifakının bu seçimlerden çok çarpıcı ve ezici bir sonuçla çıkması kesindir. Sayın Devlet Bahçeli'nin televizyon programında sorulara verdiği cevaplar çok aydınlatıcı olmuş, bütün kirli ve yanlış hesapları yerle bir etmiştir. Kalan zamanda yapılacak programlarla durumun daha da netleşeceği kanaatindeyiz. Özellikle 15 Temmuz kalleşliğinden sonra ülkenin karşı karşıya kaldığı tehditleri anlatmak, bekamıza yönelik tehlikeleri bertaraf etmek için oluşturulan Cumhur ittifakı için başarmaktan başka yol görünmemektedir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi sorunların çözümünü kolaylaştıracak, tıkanıkları giderecek ve çok büyük bir rahatlama sağlayacaktır. Önemli olun bu sistemin gereğini yerine getirmek ve işlemesini kolaylaştıracak bir siyasi tercihte bulunmaktır. "Evet" oyları ile bu yeni sisteme onay veren Türk milletinin bu defa da sistemi bütün unsurları ile hayata geçirecek siyasi iradeye iktidar vereceğinden hiçbir şüphemiz yoktur.

                          

YIKIM İÇİN NE ARASANIZ VAR

            Neresinden bakılırsa bakılsın, Cumhur ittifakının kaybetmesi Türkiye'nin felaketi demektir. Bunu bir siyasi değerlendirme olarak söylemediğimizi bütün okuyucularımız bileceklerdir. Her zaman doğrunun ve haklının yanında olduk.  Tamamen "istemzük" anlayışı ile yola çıkan, yalan ve bol keseden vaatler dışında hiçbir şey ortaya koyamayan, sadece yıkım ve yok etmeyi hedefleyen adına "millet ittifakı" denilen oluşumun içindeki partilerin programlarına herkes ulaşabilir. Yaptıkları ve sözcülerinin değerlendirmeleri orta yerde durmaktadır. Heyecan uyandıran, güven veren, ümitlendiren hiçbir şey duyan veya gören olmamıştır. Bu kadarla kalsa şükredeceğiz. Çok daha tehlikeli şeyler söylüyor, akıl almaz yanlışları doğruymuş gibi bu millete yutturmaya çalışıyorlar. Türkiye'nin bölünmeye götürecek sözde Kürt sorununu tanıyanı mı ararsınız, PKK uzantısı HDP  ve onun hapisteki başkanına övgüler dizip af isteyeni mi sorarsanız, FETÖ'yü görmezden gelip Türkiye'nin kahraman komutanlarının apoletlerini sökmeye yeltenenleri mi istersiniz? Ne ararsanız var. Programlarına, seçim beyannamelerine bakın, ne demek istediğimi göreceksiniz. Federasyona yeşil ışık, Kürdistan'a yaldızlı davetiye dahi görebilirsiniz.  

                     

GAYRETLERİ İŞE YARAMIYOR

         5 Benzemez ittifakını oluşturan partilerin, ülkeyi yükseltmek ve yüceltmek gibi bir hedefi yoktur. Bütün gayretleri kriz ve kaos çıkarmak içindir. Milletten alamayacakları ittifakı yıkım ve olağandışılıkta arıyorlar. Hiçbir şekilde gerçekleşmeyeceğini çok iyi bildikleri halde, hala parlamenter sisteme dönmek gibi bir yalanı bu millete dayatıyor, neredeyse gökteki yıldızları yere indireceklerini söylüyorlar. Bunları biliyor ve tanıyoruz da, bir de sureti haktan görünüp de arkadan dolananlar var. Defalarca uyarmamıza rağmen ne vazgeçiyorlar, ne de kirli oyunlarına ara veriyorlar. Bütün dertleri Cumhur ittifakını fitne sokabilmek ve bu milli duruşu bozmaktır. Ancak, çok şükür bu gayretleri hiçbir işe yaramadı.

                    

SİYASİ ÇIKAR HESABI YAPILMADI

           Bir defa daha altını çizelim: Cumhur ittifakı, bir seçim işbirliği değildir. 24 Haziran'dan sonraki beş yıl boyunca, yani Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kurum ve kurallarıyla yerleşesiye kadar Cumhur İttifakı devam edecektir. En azından MHP'nin bakışı ve beklentisi böyledir. İttifak sağlam esaslara bağlanmıştır. Siyasi çıkar hesabı yapılmamıştır. Vatan, millet ve Türkiye'nin menfaatleri esas alınmıştır. Bu yüksek hedeften rahatsız olanların özellikle MHP'yi küçültmeye, küçük göstermeye, eritmeye, itibarsızlaştırmaya yönelik şerefsiz bir kumpas kurdukları milletimizin malumudur. Bu oyunun piyonu olan kiralık anket şirketleri boşuna uğraşıyorlar. MHP araştırmalarla kurulmadı ki, araştırmalarla da yok olsun.  Her seçim öncesinde ortaya çıktınız ve aynı nakaratları tekrarladınız. Her defasında MHP sizi ve sizin söylediklerinizi yerle bir etti, ama ne utandınız, ne vazgeçtiniz.     

                                   

SON EŞİK

           24 seçimleri hayati önemdedir. Mesele aç kaldım, tok yattım meselesi değildir. Mesele, az kazandım, çok harcadım meselesi de değildir. Bunlar aşılır.  Fakat vatan giderse telafisi yoktur. Devlet yıkılırsa tamiri yoktur. Bayrak solarsa, millet uçuruma savrulursa bunun ikamesi olmayacaktır. 24 Haziran, Türkiye'nin önündeki son durak, aşılması gereken son eşiktir. Türk milleti hıyanete olur vermeyecek, zulmün akınına dur diyecektir. Bu ülkenin tek ve değişmez adresi Cumhur ittifakı ve bu ittifakın mimarı olan MHP'dir.