Ortadoğu Gazetesi

BIST
104,862
%0,00
USD
5,4778
%0,11
EUR
6,2167
%0,04
Altın
229,7350
%-0,13

Koltuk sevdalısı olanların bu partide yeri yoktur

GÜNDEM / 2018-06-26

Koltuk sevdalısı olanların bu partide yeri yoktur

CHP'nin Merkez Yürütme Kurulu seçim değerlendirmesi için toplandı. Toplantı sonrasında açıklama yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu seçimin tek kaybedeni AK Parti'dir. 7 puan oy kaybetmiştir,  kazanını da demokrasidir" dedi. Kılıçdaroğlu, "Koltuk sevdalısı olanların bu partide yeri yoktur" diye konuştu.

 

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere Genel Başkan Kemal  Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde toplandı.

 

 

 Toplantı sonrası basın toplantısı düzenleyen Kılıçdaroğlu, sözlerine,  "Hangi partiye mensup olursa olsun oy kullanan bütün vatandaşlarıma, demokrasiye sahip çıktıkları için yürekten teşekkür ediyorum" diyerek başladı.

 

 

 "Parti örgütümüz, iktidar partisine 7 puan kaybettirdi. Bu, sıradan bir başarı değildir. Bu, kolay elde edilebilecek bir başarı değildir" diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Parlamentonun itibarını biz koruyacağız, milletin bize verdiği yetkinin ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz, o yetkiyi nasıl kullanacağımızı da biliyoruz. Duvarın bir kısmını yıktık, aynı azim ve kararlılıkla duvarın geri kalan kısmını da yıkacağız. Bu seçimin tek kaybedeni vardır, AK Parti'dir, 7 puan kaybetmiştir, kazanını da demokrasidir." 

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,  istifa çağrılarıyla ilgili de "Partide ne olacağına ne biteceğine partililer karar verir" dedi. Kılıçdaroğlu, "Koltuk sevdalısı olanların bu partide yeri yoktur" diye konuştu.

 

Etiketler: