Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,146
%0,17
USD
5,3280
%0,09
EUR
6,0508
%0,16
Altın
229,4450
%0,05
SON DAKİKA

Atatürk'ü Anlamadan İstiklal Marşından Kaçanlar

KÖŞE YAZILARI / 2018-07-09

Atatürk'ü Anlamadan İstiklal Marşından Kaçanlar

"Önce vatan kurtarıp sonra devlet kuran milliyetçi bir mimar, milli bir mihverdir. Bu itibarla Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'dir.  Bizzat demişti ki: "Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir." Türk ve Türkiye sevdalıları çok şükür bu sadakattedir." Lider Devlet Bahçeli

Yemin töreninde yaşanan haylazlık hınzırca HDP'yi destekleyip Meclise taşıyan, Türk Milletinin değerlerine saldıran Y-CHP'liler bakalım o çok savundukları "özerklik" maddesiyle İstiklal Marşından kaçan, hile ile Meclise giren insan bu devletten maaşını alan insanlara insan diyecek mi?

Bu devletin temel değerlerine söven, devletin birlik ve beraberliğinden uzak yaşayan benciller ordusu İstiklal Marşımızı kabul etmiyorlarsa nasıl olacak da bu devletin kurallarına göre hareket edecekler? Bir saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı okunurken orayı terk mi edecekler. Ya da bulunan yerden uzağa gidip sonra mı oraya gelecekler?

Bu milletvekili olarak kabul edilen zirzoplarla düzelip Milli Marştan kaçmamalarına karşı bir önlem alınmalıdır. Ya da özünü kaybetmiş CHP gibi tarihi inkar edip Atatürk'ün değerlerine karşı çıkarak, Onun milletim dediği yerde halklarımız demek mi daha doğrudur? Bilinmesi gereken budur. O zaman Atatürk'ün sahip olduğu milliyetçi değerlerine hak veririz.

Kimsenin Atatürkçü olmasına gerek yok! Ancak herkes Atatürk'e karşı saygılı, sevgi ve minnet duyguları içinde olmalıdır. Kim ki ben Atatürk'e karşıyım derse o kişi Türklüğe karşıdır. Unutmayın ki bugün tek bir millet, tek bayrak, tek vatan, tek din altında beraberce yaşıyorsak bunu Allah'ın iradesi ile bize Türk olduğumuzu hatırlatıp, Müslümanca hür ve bağımsız yaşamaya alıştırmış, bize vatanımızı Allah'ın inayetiyle sevdirmiş ve Türkiye'yi vatan olarak kurdurmuş kişiliktir. Ondan ve beraberinde duran kişilerden Allah binlerce kez razı olsun hepsine tek tek duacıyız. Hatta İsmet paşaya bile son haline gelinceye kadar duacıyız. Atatürk'ten fikirsel olarak ayrı düştüğü gün Türk Milletinden de ayrı düşmüştür. Bilinmesi gereken gerçek budur.

Atatürk'e karşı olan ve karşısında duran bölücülerin ve komünistlerin yaptıkları sahte İnönü'cülükten Allah bizleri korusun! Görünen o ki komünistlik içinde bize sahte Atatürk olgusu geliştirmeye çalışanlar var. Milliyetçilik, Türkçülük kabuğundan soyulmuş Atatürk sizin yaratmaya çalıştığınız olmayan dünyaya hiç gelmemiş bir varlıktır.

Bizim bildiğimiz, tüm dünyanın kabul ettiği "Ne mutlu Türküm diyene" diyen büyük bir Lider olan her türlü izmle mücadele içinde olan "Biz Türk'üz" diyen İslam'ı inkar etmeyen Milliyetçi bir Atatürk'tür.

Sağlıcakla kalın!