Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2786
%0,07
EUR
5,9640
%-0,09
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

Y-CHP ve Özerklik İsteği Anlatılmalı

KÖŞE YAZILARI / 2018-07-11

Y-CHP ve Özerklik İsteği Anlatılmalı

Y-CHP kendini yeni bir yol ayrımında bulduysa bugüne kadar yaptıklarındandır. Memleket kötü duruma düştüğünde kötülerle bir olan, milliyetçilik ve din işlerine uzak olan ve özellikle komünist felsefeyle beslenen bu dinsiz ya da dini konularda sessiz kalan komünist özgürlüklerin partisi bir kez olsun vatanını, milletini, dinine bağlı olan insanları gerçekten gerçek manada düşünmemiştir.

Atatürk'ün kurduğu şekilde milletine aşık ve inanan, bayrağına sevdalı özgürlüğü, bayrağı ve dini için her şeyi göze alan Türk Milleti onun kurduğu şekilde bu değerleri savunduğu için CHP'yi seviyordu. Türk Milleti bu düşüncedeyken, bize uymayan ideolojilere doğru koşan hep bu Y-CHP'lileştirilen CHP oldu.

Bu durumu o kadar benimsediler ki yerinde saymak onlar için Atatürkçülük oldu. Bu ortamda İzmir bu Y-CHP'den en çok çeken taraf olmuştur. Yıllardır İzmir'i elinde tutan Y-CHP İzmir için ne yapmıştır? Milyonlarca insan için çekici olan İzmir Y-CHP eliyle gelişememiştir. Yıllardır İzmir diyerek yola çıkanlar İzmir için bir şey yapmamışlardır. 30 sene, 40 sene önce İzmir ne ise bugünde aynı şekildedir.

İzmirlinin aldatılışa kanmasının nedeni nedir? Bu Y-CHP bir 40 sene daha İzmir'de iktidara gelme açısından sadece "İzmir'in Dağlarında Çiçekler Açar Bozulmuş Düşmanlar Yel Gibi Kaçar" diyerek büyük bir oyun oynamış, Ak partiyi hedef göstererek Türk Devletine doğru hücum etme imkanı buluyorlardı. Bir zamanlar ülkenin birliği ve beraberliği için çalışan Cumhuriyet Halk Partisi şimdi ise ülkenin bölünmesi için "özerkliği" bile savunmaktadır. Herkesin görmesi ince bir detay olması gereken bu "özerkliğin" nasıl olacağını televizyonlar da açık bir şekilde anlatan programlar yapılmalıdır.

Bunu yani "özerklik" maddesini açıklamadan Y-CHP neyin savunucusu olduğunu Türk Milletine açıkça, korkusuzca anlatmalıdır. Buradan ilkeleri bağımsızlık olan özgür televizyonların bu işe sarılarak gerçekleri Millete aktararak ne yapmak istediklerini net bir şekilde göstermelidir. Bunu gördüğü için rahmetli Alparslan Türkeş o anlam dolu sözünü sarf etmiş "CHP Atatürk'ün izinden gitseydi MHP'yi kurmazdım" demiştir.

Şimdi özellikle Bengi Türk televizyonunun sorumlusu olan ağabeyim Metin Özkan'ın milliyetçi bir görüş, açı ve duruş ile maskeleri düşüreceğine inanıyorum ve kendisinin önderliğinde böyle bir program yapmasını bekliyorum. Bu program sayesinde Türk Milleti Y-CHP'nin ne olduğunu ve ne yapmak istediğini daha iyi anlayacaktır.

Şu an sadece sistemin tek adam sistemi olduğunu vurgulamakla yetinen Y-CHP'nin ne yapmak istediğini daha iyi bir şekilde anlarız. Ya da Cumhuriyetimizin 3.evresini daha iyi bir şekilde bu hep Türkiye'nin karşısında olan kafalara çok daha iyi bir şekilde anlatırız. CHP bizim görmek istediğiniz şekilde Atatürk'ün kurmuş olduğu CHP olarak kalmalıdır.

Bu konular tarihi gerçekleri ile beraber acilen Türk Milletine anlatılmalıdır. Karşımıza yeni bir  Sykes-Picot  oyunu ile çıkan özellikle Fransa'nın dersi verilmelidir.

"Proje terör örgütü diye tabir edilen terör örgütleri, proje olduğu kadar cinayet taşeronları, ihanet teşrifatçıları, emperyalizmin kanlı devriyeleri, haçlı operasyonlarının kiralık tetikçileridir" diyen Lider Devlet Bahçeli'nin, teröristleri kullanarak terörle yapmak istediklerinin farkında olmuş büyük bir Türk Lideridir. Bu nedenle terör örgütleri ve yandaşları tarafından kurulan yoldaşlık ittifakı Türk Milletine acilen anlatılmalıdır. Millet ittifakının üstünde kurulan Y-CHP ve HDP ittifakı acilen anlatılmalı ve sorun çözülmelidir. Gerçekler gün ışığına çıkarılmalıdır.

Sağlıcakla kalın!