Ortadoğu Gazetesi

BIST
96,216
%-0,67
USD
5,8315
%0,40
EUR
6,5601
%0,30
Altın
239,8600
%0,63

Türkiye, döviz üzerinden kundaklanmak isteniyor

GÜNDEM / 2018-08-16

Türkiye, döviz üzerinden kundaklanmak isteniyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  "Döviz fiyatlarındaki spekülatif ataklarlaTürkiye'yi teslim alacağını sanan komplo, mutlaka bozgun yaşayacaktır'' dedi

 

 PARTİSİNİN genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Bahçeli, ''Trump müttefiklik hukukunu yok saymıştır. Yaşananlar tek kelimeyle utanç vericidir. Üstelik yüz kızartıcı bir ayıp ve ahlaksızlıktır. Kurla kurulmadık dövizle devrilmeyiz. Bu saldırının hedefinde Türk milleti yer almaktadır'' dedi. Bahçeli, ekonomik seferberlik ilan edilmesini beklediklerini de ifade etti.

 

 

"ÜLKEMİZE kin ve nefret saçan mihrakların karanlık senaryolarına şahit oluyoruz. Türkiye döviz üzerinden kundaklanmak isteniyor. Buna sessiz kalamayız'' diyen Bahçeli,"ABD menşeli teknoloji ürünlerine ve bazı mallara yönelik boykot kararlarını desteklediğimizi ilan ediyorum'' açıklaması yaptı. Bahçeli, "Alınan tedbirler ve açıklanan yeni ekonomik yaklaşımla Türkiye'nin üzerinde dolaşan kara bulutlar dağıtılacaktır. Buna inancımız tamdır" diye konuştu

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  "Döviz fiyatlarındaki spekülatif ataklarlaTürkiye'yi teslim alacağını sanan komplo, mutlaka bozgun yaşayacaktır. ABD, stratejik ortaklığa ihanet etti'' açıklaması yaptı. Bahçeli, ''Trump, müttefiklik hukukunu yok saymıştır. Yaşananlar tek kelimeyle utanç vericidir'' dedi.

 

 

''HİÇBİR İTTİFAK İLİŞKİSİ TEK YANLI İŞLEMEYECEKTİR''

Partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Bahçeli, ''Müttefik olmanın kavrayıcı bir adabı, kuşatıcı bir ahlakı, kuvvetli bir anlamı vardır ve olmalıdır. Buna sadık kalındığı müddetçe karşılıklı ilişkiler istikrarlı olacaktır. Hiçbir ittifak ilişkisi tek yanlı işlemeyecektir. Türkiye-ABD arasında kurulan stratejik nitelikli ortak ittifakın mazisi eskiye dayanmaktadır. 

 

''ABD'NİN BAŞKANLIK KOLTUĞUNDA SKANDAL VE SALDIRGAN BİR ŞAHIS OTURMAKTIR''

Türkiye, her zaman sabırlı davranmıştır. Türkiye, politikalarını belirlerken müttefikliğe gölge düşürmemeye azami önem vermiştir. Fakat aynı ilkeli duruşu ABD'den göremediğimiz hazin bir gerçektir. ABD'nin başkanlık koltuğunda skandal ve saldırgan bir şahıs oturmaktır. Trump, hiçbir değer ve ölçüyü tanımamaktadır, başına buyruktur kontrolsüzdür. İnsanlığın huzur ve esenliğini yakından tehdit etmektedir. Trump, müttefiklik hukukunu yok saymıştır. Yaşananlar tek kelimeyle utanç vericidir. Üstelik yüz kızartıcı bir ayıp ve ahlaksızlıktır. Bu saldırının hedefinde Türk milleti yer almaktadır. Döviz fiyatlarındaki yükselişin hiçbir ekonomik temeli yoktur'' açıklaması yaptı.

 

''TRUMP, EVANJELİST BİR PAPAZIN DERDİNE DÜŞMÜŞTÜR''

Bahçeli,'' Döviz fiyatlarındaki spekülatif ataklarla Türkiye'yi teslim alacağını sanan komplo, mutlaka bozgun yaşayacaktır. ABD yönetimi büyük bir yanlış ve yozlaşmanın ortasındadır. Trump, Evanjelist bir papazın derdine düşmüştür. Bu papaz ki şaibelidir. Bu papaz niye bu kadar mühimdir? Nedir gizlenen? ABD'yi bir papaz için gemileri yakmaya götüren asıl sebepleri milletimiz Amerikan halkı ne zaman öğrenecektir? Pensilvanya'daki hain, ülkemize iade edilirse   papazın teslimi de gündeme gelebilecektir. Trump, dünya ekonomisinin yüzde 60'ını oluşturan 30'a yakın ülkeyle karşılıklı olarak mevzilenmiştir. Bu gidişle ABD okyanusun karşı kıyısındaki düşman kampı olarak sivrilecektir. ABD'nin Türkiye hazımsızlığı ileri boyuttadır. İstiyorlar ki ağızlarına bakalım, karşılarında el pençe divan duralım'' diye konuştu.

 

Bahçeli, ''Biz kurla kurulmadık dövizle devrilmeyiz. Vatanın telafisi yoktur. Başka Türkiye de yoktur. Türk milleti bu oyunu da bozmaya muktedirdir. 15 Temmuz'da tepemizden atılan bombalarla pimi çekilen döviz bombası aynı cani merkezlerde imal edilmiştir. Oyun büyüktür'' dedi. (A.A)

 

 

Etiketler: