Ortadoğu Gazetesi

BIST
96,216
%-0,67
USD
5,8319
%0,40
EUR
6,5606
%0,32
Altın
239,8980
%0,65

Sevgilisine kızıp yaktığı evde babaannesi öldü müebbet aldı

3.SAYFA / 2018-09-19

Sevgilisine kızıp yaktığı evde babaannesi öldü müebbet aldı

İstanbul Küçükçekmece’de kızdığı kız arkadaşının evini yakarak babaannesinin ölümüne neden olan Hasan Özcan, ‘’yangın çıkararak kasten öldürme’’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
 
 
 
Küçükçekmece İnönü mahallesindeki bir evde 20 Mart 2016’da  çıkan yangında evde bulunan 75 yaşındaki Latife Çetinkaya dumandan zehirlenerek hayatını kaybetti.
 
Önce normal bir yangınmış gibi soruşturulan olay, İtfaiye’nin raporunun kundaklama olduğunu bildirmesi üzerine yön değiştirdi. Raporda yangının kapı önlerine yığılan odun parçalarının tutuşturulması sonucu çıktığı belirtildi.
 
Olayı devralan Cinayet Büro Amirliği ekipleri yanan evde oturan bir başkasıyla evli ve eşi şehir dışında bulunan Yağmur Şahin’in,  Hasan Özcan adlı kişiyle sevgili olduğunu ve bir süre önce de ayrıldıklarını tespit etti.
 
'SANA ÇOK BÜYÜK BİR ACI YAŞATACAĞIM'
 
Polis yangının meydana geldiği yerdeki güvenlik kameralarından Hasan Özcan adlı kişinin hızla kaçtığını tespit etti. Yağmur Şahin’in babası İbrahim Şahin yangının çıktığı gün şüpheliyi gördüğünü, Yağmur Şahin de şüphelinin sürekli kendisini tehdit ettiğini ifadelerinde beyan etti. Hasan Özcan’ın olay gecesi Yağmur Şahin’e “sana çok büyük bir acı yaşatacağım” şeklinde tehdit dolu mesajlar attığı da tespit edildi. Hürriyet

Etiketler: