Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2786
%0,07
EUR
5,9640
%-0,09
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

Azeri işadamına Florya'daki ofisinde kanlı infaz

3.SAYFA / 2018-09-20

Azeri işadamına Florya'daki ofisinde kanlı infaz

Azeri işadamı Etimat İsmaiyılov Bakırköy Florya'daki ofisinde uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü. İsmaiyılov'u öldürdüğü ileri sürülen Azeri eski polis şefi, emekli albay ve işadamı Gözal Damirov da yapılan operasyonla yakalandı.
 
 
 
 
İstanbul Bakırköy Florya’da ofisi bulunan Azeri işadamı Etimat İsmaiyılov, akşam saatlerinde  Azeri eski polis şefi Gözel Damirov ile buluştu. İkili arasında alacak verecek meselesinden kaynaklandığı öne sürülen tartışma sonucunda Damirov, silahını çekerek İsmaiyılov'a peş peşe ateş açtı. 
 
AZERBAYCAN'DA BİLİNEN İSİM
 
SSCB döneminde Azerbaycan Cumhuriyet Başsavcılığı ve bir dönemde Adalet Bakanlığı yapan İlyas İsmaiyılov’un oğlu olan işadamı Etimat İsmaiyılov başına 2 kurşun isabet ederken kalbine de 1 kurşun isabet etti. İsmaiyılov, yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. İsmaiyılov'u öldürdüğü yönünde bilgilere ulaşılan Damirov kaçtı. 
 
BEŞİKTAŞ'TA YAKALANDI
 
 
Azeri eski polis şefi, emekli albay ve işadamı Gözal Damirov
 
 
Damirov, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ve Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortak operasyonuyla cinayetten kısa süre sonra saat 01.00 sıralarında Beşiktaş’ta yakalandı. Saldırıda kullandığı silahın da ele geçirildiği belirtilen zanlının sorgulamaya alındığı öğrenildi.
 
 
Saldırganla birlikte gözaltına alınan ikinci kişi
 
 
DİĞERİ DE İŞADAMI
 
Emekli albay olan Gözal Damirov’un 1990'lı yılların başında Azerbaycan’da İl Emniyet Müdürlüğü görevinde bulunduğu, Bakü'de bir buzdolabı fabrikasının yöneticisi olduğu belirtildi. Damirov'un Azerbaycan ve Türkiye'de yatırımları olduğu bildirildi.   
 
 

CENAZESİ YAKINLARINA TESLİM EDİLDİ

Adli Tıp Kurumu’na getirilen İsmailov’un cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edildi.

İsmailov'un cenazesi, Florya Yeni Camisi’nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından defnedilmek üzere memleketi Bakü’ye gönderilecek.

Etimat İsmailov’un, Bakırköy'deki ofisinde borç meselesi yüzünden tartıştığı Gözal D. tarafından öldürüldüğü iddia edilmiş, şüpheli Gözal D, Beşiktaş Etiler Mahallesi’nde gözaltına alınmıştı.