Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2786
%0,07
EUR
5,9640
%-0,09
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

Aile hekimlerinde yeni dönem! Pilot uygulama İzmir’de başlatıldı

SAĞLIK / 2018-10-03

Aile hekimlerinde yeni dönem! Pilot uygulama İzmir’de başlatıldı

Aile hekimlerinin de e-reçete uygulamasına geçişi amacıyla ön çalışmalar başlatıldı. Bu kapsamda İzmir’deki görev yapan tüm aile hekimlerinin reçetelerini e-reçete olarak hazırlamaları istendi
 
 
İlaçta sahte reçetenin engellenmesi ve kırtasiye masraflarını azaltarak kaynakların etkin ve verimli kullanılması amaçıyla başlatılan e-reçete uygulamasının kapsamı genişliyor.
 
Bu doğrultuda ekim ayı başı itibariyle işyeri hekimleri ve huzur evleri için e-reçeteye geçiş süreci başlamıştı. Aile hekimlerinin de e-reçete uygulamasına geçişi amacıyla ön çalışma başlatıldı.
 
PİLOT UYGULAMA BAŞLADI
 
Akşam'da yer alan habere göre; Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun sağlık müdürlüklerine gönderdiği yazıda, aile sağlığı merkezlerinin bu sisteme entegrasyonunun sağlanması amacıyla pilot uygulamanın başladığı bildirildi.
 
E-REÇETELER HAZIRLANACAK
 
Bu kapsamda İzmir’deki görev yapan tüm aile hekimlerinin reçetelerini e-reçete olarak hazırlamaları istendi. İzmir’de gerçekleşecek pilot uygulamayla ortaya çıkabilecek olası sorunlar belirlenecek.