Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,715
%0,57
USD
5,2786
%0,07
EUR
5,9640
%-0,09
Altın
224,2210
%0,69
SON DAKİKA

Esenyurt’ta ücretsiz terapi

SAĞLIK / 2018-10-09

Esenyurt’ta ücretsiz terapi

Esenyurt Belediyesi, vatandaşların psikolojik sıkıntılarına uzman danışmanlarla ücretsiz çözüm sunuyor. ‘Benim Ailem’ merkezlerinde günde 6 seans terapi uygulanıyor
 
 
SORUNLARA UZMAN ÇÖZÜMÜ

ESENYURT Belediyesi, vatandaşlara 4 yıldır ücretsiz olarak psikolojik danışmanlık hizmeti sunuyor. Belediyenin Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Benim Ailem Eğitim ve Danışmanlık Merkezleri’nde, her yaştan ve cinsiyetten vatandaşların psikolojik sorunlarına uzman psikologlar tarafından çözüm üretilmeye çalışılıyor.

GÜNDE 20 VATANDAŞ

DANIŞMANLIK merkezlerinde, 3 uzman psikolog tarafından günde 6 seans halinde yaklaşık 20 vatandaşa hizmet veriliyor. Çocuk, ergen, yetişkin ve çift terapileri tamamen ücretsiz olarak sunulurken, vatandaş talebi de her geçen gün artıyor. Yetkililer, merkezde en çok çocuk ve ergen terapisi için başvuru olduğunu belirttiler.

YÜZDE 70 BAŞARI ORANI

ÇÖZÜM oranının yüzde 70 olduğunu belirten yetkililer “Çocuklarda oyun terapisi uyguluyoruz. Çocuklar, çeşitli oyuncaklar yardımıyla sağlıklarına kavuşuyorlar” dedi. Sıklıkla başvuran bir diğer grup da evli çiftler. İletişim problemlerinden kaynaklanan evlilik sorunları da uzmanlarca verilen çift terapisiyle büyük ölçüde aşılıyor.