Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,494
%0,00
USD
5,3265
%0,17
EUR
6,0412
%0,12
Altın
226,9060
%0,20
SON DAKİKA

Öğrenci bilet fiyatları tam biletin yarısı olmalı

YEREL YÖNETİMLER / 2019-01-17

Öğrenci bilet fiyatları tam biletin yarısı olmalı

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Ankara’da toplu taşımadaki öğrenci bilet fiyatlarına ilişkin, “Yapılması icap eden öğrenci taşımalarının, normal tam bilet fiyatlarının yarısı olmasıdır. Şu anda 2,5 lira civarında tam bilet fiyatı var. 1,75 lira gibi öğrenci fiyatları. Bunu da yarıya düşürmek doğru diye düşünüyorum. İnşallah belediyemiz bugünlerde bir karar alır, bunu da yapar” diye konuştu.

 

Yapacağımı düşünüyorum

Belediyelerin Ankara gibi büyük illerde ortaya konulan projelerin tamamını finanse edebilme kabiliyetinin olmadığına işaret eden Özhaseki, “Belli bütçeleriniz vardır, bir kısmını da hükümetin üstlenmesi gerekir. İşte o hükümet nezdindeki işlerin de sürdürülebilmesi adına bir tecrübem var. İlişkilerimi de iyi kurarak inşallah birçok projeyi de bakanlıklarımız nezdinde takip edip bunları ben yaparım diye düşünüyorum” dedi

Yenileme projeleri

Ankara’ya yaptığı birçok hizmet olduğunu aktaran Özhaseki, Ankara’nın 1/100 binlik planlarını çalıştığını, kentsel dönüşümle ilgili 9 ana bölgede yenileme projelerine imza attığını, Mogan Gölü için bakanlığı döneminde önemli bir bütçe ayırarak gölü bataklık olmaktan kurtardıklarını anlattı. Özhaseki, ikinci projenin ise 19 Mayıs Stadyumu’nun yerine yapılacak spor kompleksinin iki ay içinde temelinin atılacağını söyledi.