Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,494
%0,00
USD
5,3265
%0,17
EUR
6,0412
%0,12
Altın
226,9060
%0,20
SON DAKİKA

Karabük’e yeni projeler

YEREL YÖNETİMLER / 2019-01-18

Karabük’e yeni projeler

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, yeni dönem projelerini açıkladı. Yenişehir Büyük Kulüp’te gerçekleşen proje tanıtım toplantısına kentin her kesiminden kalabalık bir davetli topluluğu katıldı

Yenişehir Büyük Kulüp salonunu tamamen dolduran topluluğa hitap eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 2009’da, her şeyini kazandığı Karabük’e ve Karabük halkına borcunu ödemek için yola çıktığını belirterek, halktan 5 yıl daha vize istedi. Vergili, “Karabük’ün önümüzdeki 50 yılını inşa etmek için 5 yıllık programla yola çıktık” dedi.

Devlete yük olmadan

“Karabük, konuşurken hiçbir ihtiyacı yokmuş gibi, yine konuşurken çok şeylere ihtiyacı varmış gibi anlatılan bir şehir. Karabük’ümüzün ihtiyaçları bir hayli fazla” diyen Vergili, bir sonraki görev süresinde de devlete fazla yük olmadan Karabüklülerin refah ve mutluluğu için çalışacaklarını vurguladı.

Kesintisiz ulaşım

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, daha sonra yeni projelerin detayına geçti. ‘Kesintisiz ulaşım projesi’yle kent trafiğini rahatlatacaklarını ifade eden Vergili, “Biz çok rahatlıkla belediye bütçesinden 5 yıl içerisinde 3 tane alt geçit, 3 tane üst geçit yaparak Karabük’te trafik problemini çözmüş olacağız” dedi

Kentsel dönüşüm

Cumapazarı ve Kartaltepe DDY arazileri, Çarşamba Pazarı bölgelerinde büyük kentsel dönüşüm projeleri hazırladıklarını ve yeni dönemde bunları hayata geçireceklerini söyleyen Vergili, kamu kurumlarına hep destek verdiklerini, ayrıca TOKİ ile yaptıkları görüşmeler sonucunda emeklileri dağın tepesinden kurtardıklarını ifade etti.