Ortadoğu Gazetesi

BIST
102,494
%0,00
USD
5,3265
%0,17
EUR
6,0412
%0,12
Altın
226,9060
%0,20
SON DAKİKA

‘İstanbul’un başkenti Eyüp

YEREL YÖNETİMLER / 2019-01-18

‘İstanbul’un başkenti Eyüp

AK Parti’nin Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, STK temsilcileri ile bir araya geldi. İlçeyi kültür şehri yapacaklarını vurgulayan Köken, ‘Eyüpsultan İstanbul’un başkentidir’ dedi.

EYÜPSULTAN Dernekler Federasyonu’nun toplantısına, ilçedeki dernek temsilcileri, STK’lar, AK Parti Eyüpsultan ilçe yönetimi ve AK Parti Eyüpsultan Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeleri katıldı. Ak Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, seçilmesi halinde her ay meclis toplantısı gibi düzenli olarak STK temsilcileriyle bir araya geleceklerini açıkladı.

Vatandaş söz sahibi olacak

Köken, “Bu işi gönüllü olarak yapıyorsunuz, zamanınızı, emeğinizi veriyorsunuz. Biz de halkla iç içe olacağız, halk ne istiyor, ne düşünüyor dikkate alacağız. Vatandaşlarımızın vergisiyle, onların oyuyla koltuğa oturuyoruz. Vatandaşımız tabii ki söz sahibi olacak. Gelip düşüncelerini, yorumlarını, taleplerini bizimle paylaşacak, eksiklerimizi dile getirecek” diye konuştu.

Kültür şehri Eyüpsultan

Derneklerin tek çatı altında toplanması konusunun uzun süreli bir tartışma olduğunu söyleyen Deniz Köken, “Uygun bir yöntem bulmaya çalışacağız. Eyüpsultan’ı bu saatten sonra sanayi şehri yapacağım dersem inanır mısınız? Olmaz. Bu saatten sonra Eyüpsultan kültür şehri olabilir. Turizm şehri olabilir. Bilim şehri, üniversite şehri olabilir. Bunların hepsini öncelikler sırasına koyuyoruz” dedi.