Ortadoğu Gazetesi

BIST
103,235
%0,72
USD
5,3348
%0,32
EUR
6,0529
%0,23
Altın
226,9920
%0,24
SON DAKİKA

Antalya'da fırtına ve hortum riski nedeniyle okullar tatil edildi

EĞİTİM / 2019-02-05

Antalya'da fırtına ve hortum riski nedeniyle okullar tatil edildi

Antalya'nın Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde fırtına ve hortum riskine karşı eğitime yarın (çarşamba) ara verildi. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, CNN TÜRK canlı yayınında yaptığı açıklamada "Yarın 09.00-12.00 saatleri arasında vatandaşlarımızın dışarıda bulunmamasını istiyoruz. Çiftçilerimizin de alabilecekleri önlemleri bu geceden almalarını rica ediyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 5 ilçede okulların bir günlüğüne tatil edildiğini duyurdu.
 
Karaloğlu, "Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünün uyarısı kapsamında Kemer, Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde fırtınanın saatteki hızının 100 kilometreyi geçeceği ve hortum riski oluşturacağı değerlendirilerek, valiliğimizce çarşamba günü tüm resmi ve özel okullarda eğitimi bir gün ara verilmiştir." ifadelerini kullandı.
 
 
Antalya Valisi Minir Karaloğlu şu açıklamalarda bulundu
 
"Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğümüzün iki adet uyarısı oldu. Bu gece ve yarın Antalya'nın batı ilçelerinde fırtına hızının zaman zaman 100 km geçeceği ve hortum riski uyarısı nedeniyle vatandaşımıza valiliğimizin sitesinden, sosyal medya hesaplarından duyurmuş olduk.
 
Antalya'nın batısında kalan ilçelerde de 1 gün özel ve resmi kreşten başlayarak tüm okullarda eğitime ara verdik. Yarın 09.00-12.00 saatleri arasında vatandaşlarımızın dışarıda bulunmamasını istiyoruz. Çiftçilerimizin de alabilecekleri önlemleri bu geceden almalarını rica ediyoruz."