Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,835
%-3,45
USD
5,7631
%5,50
EUR
6,5178
%4,74
Altın
244,0100
%6,04

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

GÜNDEM / 2019-03-17

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin katılımıyla Gündoğdu Meydanı'nda AK Parti-MHP İzmir ortak mitingi düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;

Denizi, dağı, bahçesi, bağı, Kordon'u, Körfezi'yle ne güzelsin İzmir. Asırlardır yolunu kaybeden yol, ailesini kaybeden kardeş olan İzmir, Selanik'in, Girit'in, Üsküp'ün, Varna'nın acısını dindiren İzmir. Ülkemizin tüm renklerini, tüm zenginliklerini kendine toplayan İzmir. Anadolu'daki tüm medeniyetlerinin, ticaret yollarının, kültürün beşiği olan İzmir. Türkiye'nin siyasi değil, iktisadi bağımsızlığının sembolü İzmir. Bugün son 1 yılda 4'üncü defa İzmirli kardeşlerimle hasret gidiyorum. Yine de İzmir'e doyamadık. İnşallah seçimden sonra zaferi sizlerle kutlamak için tekrar geleceğiz. Bugün Cumhur İttifakı'nda birlikte olduğumuz MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile huzurlarınızda olduk. Bizimkisi bir Cumhur İttifakı'dır. İlk ortak mitingimizi buraya çok önem verdiğimiz için İzmir'de yapıyoruz.

Biz Cumhur İttifakı'nı masa başında değil 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı birlikte mücadele ederken meydanlarda kurduk. Bizim bu birlikteliğimiz mezara kadar sürer. Türk siyasetinin son yıllardaki en dirayetli siyasetçisi olarak gördüğüm Sayın Bahçeli ile önümüze kurulan tuzakları birer birer bozarak devam ediyoruz. İzmir Gazi Mustafa Kemal'in, Menderes'in, Özal'ın gözde şehriydi. Biz de hasbi bir muhabbetle seviyoruz. Hasan Tahsin'in hemşehrilerine selam olsun. Birileri çıkmış, terör örgütünün desteğiyle bu şehirde kendilerine yol açmaya çalışıyor. İzmir için dişe dokunur tek bir hizmeti olmayanlar, korkular üzerinden istismar ettiler. Onlardan buraya hiçbir fayda gelmez.

AK Parti 17 yıldır iktidarda, bunların dile getirdiği korkulardan hangisi doğru çıktı? Biz insanımızın giyinimine mi karıştık, yediğine içtiğine mi karıştık? 17 yıldır iktidardayız, hanım kardeşlerime bakıyorum herkes istediği gibi giyiniyor. Bu kardeşlerin bunlara en güzel cevabı veriyorlar. Yıllardır Atatürk'ü istismar ettiler, bunların Atatürk'ün vasiyetine tırnak kadar faydası oldu mu?

Şimdi İzmir'e bir aday gösterdiler. Bu aday CHP'nin adayı değildir. Bu kişi Kılıçdaroğlu'nun kendi adayıdır. Yalansa yalan, iftiraysa iftira her yönüyle örtüşüyor. Adaylık icazetini de Kandil'den almıştır. Bu adayın İzmir'e hizmet etmek gibi bir derdi de, kalitesi de yok.
Aynı durum diğer şehirlerde de yaşanıyor. Kendileri ne kadar saklamaya çalışırsa da çalışsın, bölücü örgütün desteklediği partinin eş başkanı da bunu söyledi. 'HDP'nin oylarıyla seçildiklerini bilecek' diyerek adeta meydan okudu.

Şimdi bu adam Kürt bile değil. Ama bu benim Kürt kardeşlerimi istismar eden bir sahtekardır. Bu adam Kürdistan diyor. Benim ülkemde Kürdistan diye bir bölge yok. Ey Sezai sen Kürdistan'da yaşamak istiyorsan, defol git Irak'ın kuzeyinde yaşa.
Bunlar bizi, ülkemizi bölmeye çalışıyorlar. Bu adamın alacağı cevap nedir. Bunlara gereken cevabı vereceksiniz size inanıyorum. 31 Mart bir beka mücadelesinin adıdır. İnşallah bu mücadeleyi kazanacağız.

Kimin kimi desteklediği belli olmayan bir ittifaktan ülkeye hayır gelir mi? Ne diyor, "1 Temmuz'a kadar terör yasasını kaldırdını kaldırdınız, kaldırmadınız savaş kapıda" diyor. Suç işliyor savaş çağrısı yapıyor. Topunuz gelin topunuz. Sizi bir kaşık suda boğarız. Keleşleri bize çevireceklermiş. Her yerin keleş olsa ne olur? Kalleşsiniz, kalleş. Sırtlarını PYD ve YPG'ye dayamışlar, biz de sırtımızı Allah'ımıza, milletimize ve İzmir'e dayamışız.
Cumhurun sadece adını kullanıp cumhuriyete de istikbale de saygısı olmayanlara dersini vereceğinize inanıyorum.

Son 17 yılda İzmir'e 67 katrilyon yatırım yaptık. Gençlerimize yeni yurtlar açıyoruz. İzmir'e yakışır bir millet bahçesi açmak için çalışmalara başladık.
Yıl olmuş 2019. Hala İzmir'de çöpler vahşi depolamayla çevreyi kirletiyor. Nihat Zeybekçi kardeşimiz göreve gelince İzmir'i kurtaracak. Bay Kemal'in bir özelliği var oturduğu yerden kalkmaz. Girdiği bütün seçimleri kaybetti ama koltuğunu bırakmıyor. Neden? Çünkü bir daha oturamaz. Bundan bir şey olmaz. İnanın 5 koyun verin kaybeder gelir. İstanbul - İzmir otoyolunu bu yıl tamamlıyoruz. Yol medeniyettir, su medeniyettir. Yolu suyu olmayan gayrimedenidir. İzban'ın yarısını biz yaptık. Neden? Çünkü bunlar bitiremedi. Zeybekçi kardeşimiz İzmir'in trafik çilesini bitirecek projerleri hazırladı.
İzmir'e yetmeyen Adnan Menderes Havalimanı'nı baştan aşağı yeniledik. İzmir'in 2. havalimanı olacak Ekrem Pakdemirli Havalimanı'nın yapımı da devam ediyor. 28 baraj inşa ettik. 14 baraj daha inşa ediyoruz.

İzmir'e içme suyunu biz temin ettik. CHP belediyesi değil, İzmir'in su sorununu biz çözdük. Çiftçi kardeşlerimize 3,8 milyar lira tutarında destek verdik. Bay Kemal resmi rakamlar bunlar. İzmir geçen yıl 10,2 milyar dolar ihracatla farkını ortaya koydu.
Saldırıyı BM başta olmak üzere İslam'a bir saldırı olarak niteliyorlar ama 'Bu hristiyan terörist' diyemiyorlar.

Yol medeniyettir, su medeniyettir. Yolu suyu olmayan gayrimedenidir. İzban'ın yarısını biz yaptık. Neden? Çünkü bunlar bitiremedi. Zeybekçi kardeşimiz İzmir'in trafik çilesini bitirecek projerleri hazırladı.

İzmir'e yetmeyen Adnan Menderes Havalimanı'nı baştan aşağı yeniledik. İzmir'in 2. havalimanı olacak Ekrem Pakdemirli Havalimanı'nın yapımı da devam ediyor. 28 baraj inşa ettik. 14 baraj daha inşa ediyoruz.

İzmir'e içme suyunu biz temin ettik. CHP belediyesi değil, İzmir'in su sorununu biz çözdük. Çiftçi kardeşlerimize 3,8 milyar lira tutarında destek verdik. Bay Kemal resmi rakamlar bunlar.

 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci program öncesinde bir süre sohbet etti.

Etiketler: