Ortadoğu Gazetesi

BIST
96,861
%-0,03
USD
5,8095
%0,20
EUR
6,5430
%0,33
Altın
238,3520
%0,18

İlker Aycı Kimdir? THY Yönetim Kurulu Başkanı kimdir?

POPÜLER HABERLER / 2019-04-04

İlker Aycı Kimdir? THY Yönetim Kurulu Başkanı kimdir?

 

İlker Aycı kimdir? THY'nin yönetim kurulu başkanı İlker Aycı'nın hayatı merak ediliyor. Özellikle Atatürk Havalimanı taşınma sürecinde adının çok defa geçmesi sonrası araştırılan İlker Aycı'nın hayatını sizler için araştırdık. İşte İlker Aycı kimdir sorusuna yanıt arayanlar haberimizi okuyabilirler...

 

İlker Aycı kimdir sorusu son günlerde en popüler konulardan birisi. Peki THY'nin yönetim kurulu başkanı İlker Aycı kimdir? Türk Hava Yolları'nın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı, eğitimini Ankara'da tamamladıktan sonra, İngiltere Leeds Üniversitesi'nde araştırmacı olarak bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bazı şirketlerde görev alan İlker Aycı kaç yaşında, nereli gibi soruları sizler için araştırdık. İşte THY'nin yönetim kurulu başkanı İlker Aycı biyografisi.

 

İLKER AYCI KİMDİR? 

 

Mehmet İlker Aycı, 1971 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1994 yılında Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduktan sonra 1995 yılında İngiltere'de Leeds Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde araştırmacı olarak bulunmuş, 1997 yılında ise Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans programından mezun olmuştur.

 

 
İş hayatına 1994 yılında başlayan AYCI, Kurtsan İlaçları A.Ş., İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Universal Dış Ticaret A.Ş. şirketindeki çeşitli görevlerin ardından 2005 ve 2006 yılları arasında Başak Sigorta A.Ş. ve 2006 ve 2011 yılları arasında Güneş Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü, 2011 ve 2015 yılları arasında Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı, 2013 ve 2015 yılları arasında Dünya Yatırım Ajansları Birliği Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı görevlerini yürütmüş,  2015 yılı Nisan ayı itibariyle ise Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı olarak seçilmiştir.
 
Aynı zamanda, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği, DEİK Türk-Çin İş Konseyi, Vakıf Emeklilik A.Ş., VakıfBank Güneş Sigorta Spor Kulübü (2008 Avrupa Challenge Cup Şampiyonu) ve Türk Hava Yolları Spor Kulübü gibi kurumlarda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlık gibi görevler de üstlenmiş olan AYCI, İngilizce ve Rusça bilmektedir. Aslen Giresun Görele’lidir. 2018 yılında sunucu ve avukat Tuğçe Saatman ile evlenmiştir.
 
 

TUĞÇE SAATMAN KİMDİR?

 

 
 
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Tuğçe Saatman ile evlenmiş, çiftin nikah şahitliğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmıştı. Peki Tuğçe Saatman kimdir?
 
Tuğçe Saatman, 1988 yılında İstanbul'da doğmuştur. Eğitim hayatına İstanbul'da başlayan Tuğçe Saatman, lise öğrenimini Mev İzmir Özel Avni Akyol Lisesi'nde tamamlamıştır . Üniversite eğitimi için Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne başlayan ve bu bölümü tamamlayan Tuğçe Saatman, İstanbul Barosuna kayıtlı bir avukattır.  Kariyerini ekran önünde sürdürmeye karar veren Tuğçe Saatman, babasının da vermiş olduğu destek ile spor spikerliğine başlamış ve Lig Tv ekranlarında Yılın Kadın Spor Spikeri seçilmiştir.
 
 
Tuğçe Saatman konuk olarak katıldığı Üç Adam programında ofsayt taktiği ve ofsaytın tanımı için "ofsaytı anlamak değil anlatmak zor" açıklaması ile büyük alkış almıştır.
 
 
 
 
 
 
%25 TAMAMLANDI
 
 
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Türk Hava Yolları'nın Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na taşınmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
 
Aycı, taşınmanın şu anda yüzde 25'inin gerçekleştiğini belirtirken, taşınma gününde CNR Fuarı'na gidecek olanların ve Açıköğretim Fakültesi sınavlarına girecek olanların yol güzergahlarını kontrol etmesini istedi.
 
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı şunları söyledi:
 
Atatürk Havalimanı'nın taşınmasının yüzde 25'i gerçekleşti. 1990’lı yılların başında atılan adımlar, 2000 yılında uluslararası terminalimiz büyütüldü ve genişletildi. Daha modern bir havalimanına kavuşmuştuk. 20 milyon kapasiteli bir yeni terminale kavuşmuştuk. Zaman içerisinde içerideki terminal büyütüle büyütüle kapasite 60-70 milyona dayanmıştı ama yine de yetmez olmuştu.
 
'En büyük göçü başlatmak üzereyiz'
 
Yeni Havalimanımızla birlikte anılarımız gurur anına dönüşecek. Dünyanın sivil havacılıktaki en büyük göçünü başlatmak üzereyiz. Büyük göçün en büyük adımını atacağız. Süreç gece 03’de başlayacak olan büyük taşınmanın büyük adımıyla birlikte 45 saatlik süre içerisinde bu taşınmayı tamamlayacağız. Yeni evimize, yeni yuvamıza kavuşmuş olacağız.
 
Taşınma için 'Backup'lar var
 
Taşınma sırasında hesapta olan olmayan aksaklıklar meydana gelebilir. Çalıştığımız lojistik şirketiyle birlikte backup planları yaptık. Taşınmayı akamete uğratacak duraksama, arıza meydana gelirse oraya müdahale etmek için 40 kilometrelik yola 5 ayrı istasyon kurduk. İstanbul Emniyeti'ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Valiliği'ne teşekkürler.
 
İstanbullulara uyarı
 
Basın Ekspress yolunun kapatılması taşınma süresince mümkün olacak. CNR'da fuar ve Açıköğretim sınavları olacak. Bunlarla ilgili özellikle fuarlara gelecek olan ziyaretçilerimize ve çalışanlara ve aynı şekilde sınavlara girecek olan kardeşlerimize seslenmek istiyorum. Ne olur alternatif yolları öğrenin, güzergahları çalışın ve ne olur işiniz akamete uğramasın. İstanbulluların işinin gücünün aksamasını istemiyoruz. Onlara yaşattığımız zorluk varsa kurumum, arkadaşlarım adına özür diliyorum. İstanbullulara da sesleniyorum, bu süreç içerisinde Basın Ekspress yolunun alternatiflerini kullanın. Saat 14'teki ilk uçuş Ankara'ya olacak.
 
 
 
Son uçuş Singapur'a olacak
 
Atatürk Havalimanı'nın son uçuşu Singapur'a olacak. Atatürk Havalimanı bir Ankara uçuşuyla başlayan sivil havacılık macerasını misyonunu, görevini büyük bir başarıyla gerçekleştirmiş olmanın gururuyla sivil havacılık sahnesine veda ediyor. İstanbul Havalimanı'nda yeni başarılara şahit olacağız, yeni başarı hikayelerini beraber yazacağız.
 
Transfer yolcunun merkezi İstanbul
 
Transfer yolcunun yeni merkezi İstanbul olacak. Transit yolcunun yeni en önemli rotası İstanbul olacak. Geniş gövdeli uçaklarla yeni destinasyonlara beraber uçacağız. Atatürk Havalimanı'ndaki kapasite sınırından dolayı bazı havayolları hublarını bize kapatmışlardı. Şimdi yeni anlaşmalarla onların bize bizim onlara uçmamızı sağlayacağız. Çin'den de gelen havayolları da İstanbul Havalimanı'na uçacak. Japonları da bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde açılacak olan 3'üncü pisti de merakla bekliyoruz.2 pistle birlikte kapasite anlamında yüzde 10 daha fazla kapasiteyle başlamış olacağız.

 

 

 

Etiketler: ilker aycıtuğçe saatman kimdirilker aycı karısıilker aycı ilk eşiilker aycı eski eşiilker aycı kimdirilker aycı tuğçe saatman