Ortadoğu Gazetesi

BIST
96,861
%-0,03
USD
5,8247
%0,29
EUR
6,5494
%0,16
Altın
238,3520
%0,18

Burcu Çetinkaya kimdir? Aslen nerelidir? Kaç yaşındadır?

POPÜLER HABERLER / 2019-04-09

Burcu Çetinkaya kimdir? Aslen nerelidir? Kaç yaşındadır?

 

Burcu Çetinkaya kimdir? Aslen nerelidir? Kaç yaşındadır? Ralli pilotu olarak tanınan Burçu Çetinkaya son yıllarda adını duyurmayı başardı. Sosyal medya paylaşımları ile gündeme bomba gibi düşen Çetinkaya, başörtü kararı ile de yine gündeme oturdu. Peki Burcu Çetinkaya kimdir? Aslen nerelidir? Kaç yaşındadır?

 

Burcu Çetinkaya kimdir? Ralli pilotu olarak tanınan Çetinkaya, 1981 yılında İstanbul'da doğdu.  İngilizce, Almanca, Fransızca bilen Burcu Çetinkaya biyografisi merak ediliyor. Peki Burcu çetinkaya kimdir nerelidir? Burcu çetinkaya'nın hayatı ile ilgili merak ettikleriniz haberin detaylarında. İşte Burcu Çetinkaya özgeçmişi. 

 

BURCU ÇETİNKAYA KİMDİR? 

 

19 Mart 1981 İstanbul doğumludur. Babası İlhan Çetinkaya, otomotiv ve taşımacılık sektörlerinde üst düzey yönetici.
 
Özel Bebek Yeni Yıldız ilkokulunu bitirdikten (1992) sonra girdiği Robert College de önce orta (1996) ardından da lise eğitimini (1999) tamamladı. Koç Üniversitesi'nin Ekonomi bölümünden 2005 yılında mezun olduktan sonra senaristlik ve satış-pazarlama konularında iş hayatına atıldı.
 
 
 
İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Kürtçe ve Arapça biliyor, bekar. Koyu bir Bursaspor taraftarı olarak bilenen Çetinkaya çoğu deplasman maçlarına gitmektedir.
 
Caddebostan Spor Kulübü'nün üyesi ve otomobil sporları dışında iyi bir snowboard'cu. Satranç ve sinema ise spor dışı hobileridir.
 
 
KARİYERİ
 
 
Otomobil sporları kariyeri, 2005 sezonunda Hitit Rallisi ile başladı. Fiat Palio ile katıldığı bu ilk yarışında bayanlarda 3'ncü oldu. Aynı yıl Fiat Rallisi'nde yine bayanlar kupasında 3'ncülüğünü yineledi.
 
Kocaeli Rallisi'nde Bayanlar 2'ncisi; Beykoz Rallikrosu'nda sınıf 2'de 5'nci oldu. 2005 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası'nın üç yarışına da katıldı ve Palio'su ile hepsinde finişe gelme başarısı gösterdi.
 
Genel klasmanlarında 25, 21 ve 15'nci sıralarda tamamladığı her üç rallide de Bayanlar Kupası'nı rakiplerine kaptırmadı. Sonuçta; 2005 Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası Bayanlar 1'nciliğini kazandı. Castrol Fiesta Rally Cup'ta ilk 10'a seçilen tek bayan pilot olarak, 2006 sezonu rallilerinde 9 erkek rakibi ile sıkı bir rekabete girecek. Kariyerinin İlk ralli otomobili olan Palio'dan sonra Fiesta ST ile start alacak ama gönlünde Fiat Punto Süper 2000 ile yarışmak yatıyor.
 

BURCU ÇETİNKAYA BAŞÖRTÜ KARARI

 

 

Bugün bir karar aldım ben. Bu kararda asla 6 yıldır taşımaya çalıştığım başörtüsüne inanmamak veya saygısızlık yok. Bu kadar yapabildim. Aldığım kararı tamamen manevi yaşamak istedim. Hatta imkan olsaydı sessizce. Nasip. Gücüm yetmedi diyelim. Kalbim aynı yerde. Ama o da benimle Allah arasında zaten. Bu süreçte benden güç alanlar olduysa onları istemeden kırdıysam özür. Her hareketimi 6 yıldır siyasi zannedenler vardı. Belediye başkanı, siyasetçi adayı herşey yaptılar. Onlarca iftira attılar. Hayatımda hiç bir siyasi partiye üye olmadım ben. Hatta siyasi tekliflere hayır diyerek sporumu yapmaya devam etmeyi seçtim. Şimdi de kendi halimde işime gücüme bakarak hayatıma devam edeceğim inşAllah. Sadece azıcık kendimi dinlemeye ihtiyacım var.... Bu geçen süreçte alkışları hiç kabul etmedim. Hakaret edenlere de kırılmamaya çalıştım. Sadece hakkımda konuşulduğunda cevap hakkımı kullandım. Şimdi de bakış açım aynı.... Kimseye hakaret etmeden hayatı yaşamaya devam etmeye çalışacağım....

 

YOK BÖYLE DANS'A KATILDI
 

Çetinkaya, 24 TV'de Otomobil Sevdası isimli otomobil programını sunmuştu. Ayrıca Show TV'de Acun Ilıcalı'nın yaptığı ve sunduğu Yok Böyle Dans isimli yarışma katıldı. Daha sonra tv8'de yayımlanan Trophy Türk adlı yarışmada yer aldı. Ayrıca TRT Spor kanalında Ralli Günlüğü isimli programı sundu. 2013 yılının Kasım ayının sonlarına doğru örtündüğünü açıkladı.

 

Etiketler: burcu çetinkaya ralliburcu çetinkaya başörtüburcu çetinkaya türbanburcu çetinkayaburcu çetinkaya biyografiburcu çetinkaya kimdir