Ortadoğu Gazetesi

BIST
95,953
%-0,94
USD
5,8407
%0,24
EUR
6,5582
%0,21
Altın
238,3820
%-0,20

MHP’li başkanların ilk icraatları büyük alkış aldı

SEÇİM 2019 / 2019-04-13

MHP’li başkanların ilk icraatları büyük alkış aldı

Çankırı'da MHP'li Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen'in talimatı üzerine belediye tabelasına Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan 'T.C.' ibaresi eklendi. Kütahya'da ise MHP'li başkanın ilk talimatı "Atatürk Anıtı'nı depodan çıkarın belediye önüne yerleştirin" oldu.
 
31 Mart’taki seçimde, yüzde 46’lık oy oranıyla Çankırı Belediye Başkanlığı koltuğuna MHP adayı İsmail Hakkı Esen  oturdu. Çankırı’daki bu değişim, belediye binasının girişinde yer alan tabelaya da yansıdı.
 
Zamanında ‘Çankırı Belediye Sarayı' olarak değiştirilen tabela, MHP'nin 15 yıl sonra belediye başkanlığını yeniden kazanmasının ardından ‘aslına’ dönüştürüldü. Belediye Başkanı Esen'in talimatı üzerine dün gece saatlerinde belediye tabelasına Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan ‘T.C.’ ibaresi eklendi, ‘saray’ ibaresi ise çıkarıldı.
 
 
“BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ”
 
Değişimi sosyal medya hesabından duyuran Başkan Esen, patlaşımında Hüseyin Nihal Atsız’ın mısralarına yer verdi. “Saraylarda Süremem dağlarda sürdüğümü, Bin Cihana Değişmem şu Öksüz Türklüğümü” diyen Esen, yeni tabelanın Çankırı’ya hayırlı olmasını diledi.
 
Değişimin sosyal medyada paylaşılmasının ardından çok sayıda vatandaş destek mesajları attı.
 
KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANI DA ATATÜRK ANITI’NI DEPODAN ÇIKARDI
 
Benzer bir haber de Kütahya’dan geldi. MHP'li Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık'tan geldi. 2014'te depoya kaldırılan Atatürk Anıtı'nın yeniden belediye önüne konulması için talimat verdi.
 
 
 
BİRİM MÜDÜRLERİNİN ARAÇLARINI KALDIRDI
 
AMASYA Belediye Başkanı MHP'li Mehmet Sarı, birim müdürlerinin makam araçlarının kaldırılması vaadini bugün gerçekleştirdi. Başkan Sarı, "Hiç kimse belediyenin aracı ile evine gidemeyecek diye bir vaadimiz vardı. Bugün araçlarımızı topladık. Arkadaşlarımıza konuyu anlattık. Ulaştırma birimi kurduk. Araçların oraya teslim ve iade edilmesini istedik" dedi.
 
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, seçim vaatleri kapsamında, göreve geldiği ilk gün makam odasının kapısını söktürdü. Başkan Sarı ardından belediye önünde yaklaşık 5 bin kişiye yemek verdi. Sarı, üçüncü vaadi olarak da bugün birim müdürlerinin ve personelin kullandığı 15 makam aracını kaldırdı. Belediye önüne çekilen makam araçlarının artık ihtiyaç dahilinde kullanılacağı belirtildi.
 
 

Etiketler: