Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,835
%0,00
USD
5,6420
%-2,01
EUR
6,3810
%-2,08
Altın
238,1060
%-2,17

MİLLİ TAKIM İSTERİM

KÖŞE YAZILARI / 2018-09-15

MİLLİ TAKIM İSTERİM

ERSOY ÖZDEM YAZDI...
 
 
"Memleket isterim
Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun;
Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.
 
Memleket isterim
Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun;
Kardeş kavgasına bir nihayet olsun..."
 
Usta şair Cahit Sıtkı Tarancı; "Memleket İsterim" şiirinde çok güzel anlatıyor; arzuladığı, hayalini kurduğu memleketi. Tam da benim istediğim, eksikliğini duyduğum Milli Takım'dan bahsediyor gibi... Kavganın gürültünün olmadığı, prim tartışmalarının yaşanmadığı, abilerin gerçek abilik yaptığı, kimsenin kimseye küs kalmadığı, "biz adamız" diyenlerin içinde olmadığı, kırmızı - beyaz forma, al bayrak için ter dökenlerin olduğu bir Milli Takım. 
 
Süper geceden batanlar!
 
Yıllardır eksikliğini hissettiğimiz, yabancı ligleri takip ederken "neden bizde yok?" dediğimiz bir "Yılın futbol ödülleri töreni" nihayet bizde de oldu. Yayıncı kuruluş ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun ortak girişimiyle hayata geçirilen Futbolun Süperleri, ilk defa düzenlenen bir organizasyon olduğu için eksikleri tabi ki vardı. Ancak onların da zamanla giderileceğini temenni ediyorum. Belki İngiltere ya da Almanya'da olduğu gibi, sadece yıldan yıla değil de, aydan aya da bu ödül verilse daha güzel olur diye düşünüyorum. Düzenleyenler, tabi ki bunu da düşünmüşlerdir ama yine de bizimkisi de naçizane bir öneri. Bir de ödül gecesinin bazı yanlışlarına değinmekte fayda var. Öncelikle; böyle bir gecede, araya şarkıcının girip şarkı söylemesini doğru bulmadım. Aklıma hemen diğer ülkelerin ya da en akılda kalan FIFA ödülerini getirince böyle bir uygulama olmadığını görüyorum. Umarım bu yanlıştan dönülür. Bir diğer önemli yanlış da, geceye katılanların giydikleri. Böyle gecelerde genellikle smokin ya da koyu renk takım elbise giyilir. Daha doğrusu giyilmesi tavsiye de edilir ve bu tavsiyeye uyulur. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Beşiktaşlı Pepe smokinle geceye gelerek örmek bir davranış sergilemişler. Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın giydiği açık mavi renk takım elbise ise kendisine de geceye yakışmamıştı. 
 
Seçim ne için?
 
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Ağustos ayı içerisinde yapılan Divan Kurulu toplantısında olağanüstü seçime gitme kararı almıştı. O dönem, bu kararı çok eleştirenler olmuştu. Ancak o gün de, Orman'ın listesini açıkladığı bugün de aynı şeyi düşünüyorum: Mevcut ekibinizle çalışamayacak duruma gelmişseniz değişiklik yapmak zorundasınız! Bu ister 1 kişi olur, ister 5 kişi. Zaten Orman da listesinde 5 değişiklik yaptı. İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, Erdal Torunoğulları, Hakan Kalkavan, Berk Hacıgüzeller ve Emre Kocadağ liste dışında kaldı. Başkan Orman, bu isimlerden bazılarıyla tekrar yolların birleşebileceğini söylese de ben aynı fikirde değilim! Kırılan kol, eskisi gibi olmaz misali; gidenler de bir daha geri gelmez, gelse de eskisi gibi olmaz.

Etiketler: