Ortadoğu Gazetesi

BIST
99,835
%0,00
USD
5,5821
%-3,04
EUR
6,3150
%-3,05
Altın
236,3620
%-2,88

Özhaseki: Ortada Çok Kirli Bir İlişki Var

GÜNDEM / 2019-03-15

 Özhaseki: Ortada Çok Kirli Bir İlişki Var

 AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Mansur Yavaş ile ilgili sahte senet iddialarına ilişkin canlı yayında açıklamalarda bulundu. 
 
Özhaseki, "Beni korkutan bir şey var. Karşıdaki kişiye mesajlar atıyor. 'Fakülte diplomanı iptal ettiririm' diye mesaj atıyor. Bunlar şantaj değil mi? 'Parayı alırsam bütün bunlara göz yumacağım ama ödemezsen sen görürsün gününü.' Bu nasıl bir iştir? Nasıl bir adamdır?" dedi.
 
 "RAKİPLERİMİN ÖZELİ BENİ İLGİLENDİRMİYOR"
 
Ankara'da seçim çalışmaları kapsamında yaptığı ziyaret ve programları anlatan Özhaseki, "3 ay boyunca bunun dışında benden başka türlü bir hareket görmemişsinizdir. Kampanyamız başladığında 'Rakiplerimin şahısları, özelleri, yaşantıları, ne yaptıkları beni ilgilendirmiyor. Ben bu konularda bir cümle bile etmeyeceğim.' diye ısrarla altını çizdim." ifadelerini kullandı. 
 
Rakiplerini bir projelerinin olmaması ve belediyeciliği bilmemesinden dolayı eleştirdiğini aktaran Özhaseki, "Bunu söylemek benim hakkım." dedi.
Ankara'nın "başkent" sözüne layık bir şehir olacağının sözünü veren Özhaseki, bunu kendisinin anlattığı gibi rakiplerin de anlatmasını istediğini ancak onlardan bu konuda bir cümle duymadığını ifade etti.
 
"BANTI MANTI BIRAK KARDEŞİM SEN, ANKARA'YA NE YAPACAĞINI SÖYLE"
 
Cumhur İttifakı'nı niye kurduklarını, beka meselesini her gittiği yerde anlattığını kaydeden Özhaseki, rakiplerinin de kimlerle ittifak yaptıklarını net bir şekilde söylemelerini istedi.
 
Seçim çalışması kapsamında yaptıkları esnaf ziyaretlerine işaret eden Özhaseki, "İnsanların içinden hiç çıkmadım. Kampanyayı da bu şekilde sürdürmeye gayret ediyorum. Gezdiğim yerlerde kimse kem bir söz söylemedi. Bundan dolayı mutluyum. Ara ara karşı taraftan tehditkar sözler geliyorlar ama onlara kulaklarımızı tıkadık." şeklinde konuştu.
 
CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın, "Yakında ne bantlar çıkacak, göreceksiniz." dediğini hatırlatan Özhaseki, "Ankara'da siyaset bu arkadaşlar tarafından böyle kirli mi yürütülüyor? 'Bantı mantı bırak kardeşim sen, Ankara'ya ne yapacağını söyle.' diyerek yolumuza devam ettik." dedi.
 
"10 YILDIR BERABER OLAN, ORTAKLIK YAPAN SİZSİNİZ"
 
Mansur Yavaş ile ilgili basında yer alan "sahte senet" iddialarının üzerinde çok durmadığını, bunun kendisine partililer tarafından gösterilmesi üzerine de "Mahkeme nasıl olsa karar verecek." diyerek geçiştirdiğini anlatan Özhaseki, olayın detayını da 10 gün kadar önce gazetelerden öğrendiğini söyledi.
 
Hakkındaki tüm sorulara cevap vermesi gereken kişinin Mansur Yavaş olduğunu dile getiren Özhaseki, basının karşısına çıkan Yavaş'ın kısa bir bülten okuduğunu, sorulara cevap vermeden gittiğini ve "mağdur edebiyatı" yaptığını savundu.
 
 
 'KÜRDİSTAN DİYENLERİ ALLAH SEVİNDİRMESİN'
 
Özhaseki, partisinin Balgat'taki Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını da gerçekleştirdi. Törende konuşan Özhaseki, "Birliğimize, beraberliğimize göz koyanlara Allah fırsat vermesin. 'Kürdistan' diyenleri Allah sevindirmesin, kafası Pensilvanya'ya gitmiş olan, satılmış olanlara  Allah muhtaç etmesin" diye konuştu.
 
'FARKINIZ YOK SİZİN BİRBİRİNİZDEN'
 
CHP'li Yavaş'ın Necmettin Kesgin'e, "Kötü bir adam, suçları var" dediğini söyleyen Özhaseki, "Ama senin arkadaşın. Biz adamı tanımıyoruz ki. Adamın adını daha yeni gazetede okudum. 10 yıldır onunla oturan, kalkan, yiyen, içen sensin. Hz. Ali efendimiz diyor ki, 'Arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.' İşte arkadaşın oysa sen de ondan betersin. Farkınız yok sizin birbirinizden. Mansur Efendi, sana açık bir çağrıda bulunuyorum, ne olur dürüst ol. Numara yapma. Bu ilişki nedir açıkça söyle. Bu parayı ne karşılığı alıyorsun? Yiğitçe gel. Eline bülten alıp, okuyup, kaçma oradan. Suçu da sağa sola atma. Ankara Büyük Şehre adaysan eğer namusluca, dürüstçe gel, itiraf et, biz de sana hak verirsek eğer, 'Ya doğru söylüyor bu adam' diyelim. Yoksa sen lafı dolaştırarak, insan içine çıkmayarak, insanlardan kaçarak kurtulamazsın" dedi.

Etiketler: ankaraak parti