Gaziantep’te faaliyet gösteren ‘Karaca Tekstil Sanayi ve Ticaret Şirketi’ ile ‘Vizyoner Tekstil İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi’ konkordato ilan etti.

Karaca Tekstil Sanali ve Ticaret şirketi 1995 yılından bu yana 4 milyon metrekare üzerinde halı üretimi kapasitesiyle çalışıyor. 

Brent petrolün fiyatı geriliyor! İşte detaylar Brent petrolün fiyatı geriliyor! İşte detaylar

Ekonomim’in haberine göre; Karaca Tekstil, Güney Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği’nin 2006 yılındaki raporunda ihracat alanında ilk 100 firma arasında yer alıyordu. Dünya geneline de ihracat yapan firma için Gaziantep 1.Asliye Ticaret Mahkemesi 1 yıllık konkordato süresi tanıdı. Firma bu sürede işleri düzelttirse iflastan kurtulacak.

Vizyoner Tekstil İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi de iflasın eşiğine geldi. Şirket içinde Gaziantep 1. Asliye Ticaret Mahkemesi konkordato ilan etti ve bir yıl süre verdi. Şirket pamuk ve deri tabanlı halılardan akrilik ve shaggy halılara, duvardan duvara halıya kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip. İhracat yaptığı ülkeler ise başta Amerika olmak üzere Romanya, Almanya geliyor.

Tekstil firması bu üç ülkenin dışında da bir çok ülkeyle ihracat bağlantısı var. Vizyoner Tekstil İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi hakkında Gaziantep 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından konkordato süreci başlatıldı ve şirketlere 1 yıllık bir süre tanındı.

Editör: Gürel Yurttaş