Eurovision birincisinden Bahçeli'yi küplere bindirecek Türkiye mesajı Eurovision birincisinden Bahçeli'yi küplere bindirecek Türkiye mesajı

Muş'ta iki kişinin ölümüyle sonuçlanan kan davası, bölgenin önde gelen din alimleri ve kanaat önderlerinin araya girmesiyle 55 yıl sonra barışla son buldu.

Muş Tabanlı köyünden Ökmen ailesi ve Muş Eşmepınar köyünden Şenşoy ailesi arasında 55 yıldır devam eden kan davası, bölgenin önde gelen din alimleri ve kanaat önderlerinin araya girmesi ile son buldu.

İstanbul Sultanbeyli Orhangazi Camii'nde düzenlenen törene AK Parti İstanbul Milletvekili Yahya Çelik, AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın, Sultanbeyli Kaymakamı Kemal Şahin, bölgenin önde gelen kanaat önderleri, din alimleri ve Ökmen ailesi ile Şenşoy ailesinin bireyleri katıldı.

Kuran-ı Kerim'in okunmasından sonra her iki ailenin üyeleri Kur'an-ı Kerim'in altından geçerek bir birleriyle tokalaşıp barışı ilan etti.

Yapılan duanın ardından taraflar aynı masada yan yana oturup barış yemeği yedi.Barışın tahsis edilmesinde emeği geçen isimlerin başında gelen Yedi Bölge Yedi Kardeş Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Çağdaş Toplu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "55 yıldır devam eden kan davasının son bulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Bu anlamlı barışın bütün dünyaya, bütün insanlığa örnek olması temennisi ile inşallah" ifadelerini paylaştı.
 

Editör: Nehir Durdağı