31 Mart Yerel Seçimleri'nde kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 50 civarında oy alarak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ahmet Akın, Balıkesir'in tarihi Zağnos Paşa Cami'nde esnaflarla beraber sabah namazını kıldı ve şükür duasında bulundu.

Sonuca göre CHP, kentte 1950'den bu yana ilk kez seçim kazanmış oldu. CHP'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın, 31 Mart'ın kesin olmayan sonuçlarına göre yaklaşık yüzde 51 oyla seçilme başarısı gösterdi. Akın, başarısı sonrası Zağnos Paşa Cami'nde esnaflarla beraber sabah namazını kılarak şükür duasında bulundu.

Seçim yarışından zaferle ayrılan Ahmet Akın, sabah namazını Atatürk'ün hutbe okuduğu cami olarak da bilinen tarihi Zağnos Paşa Cami'nde kıldı. Namaz sonrası cami cemaatiyle sohbet eden Akın, Zağnos Paşa türbesine giderek dua okudu.

İlk icraatını açıklayan Akın, "Memleketimize hayırlı olsun. Balıkesir aileme teşekkür ediyorum. İlk olarak çalışan kardeşlerime, belediyede çalışan arkadaşlarıma huzur içinde işlerine devam edeceklerini kendilerine anlatmak istiyorum. Sıkıntı korku olmasın. Onları rahatlatalım. Bir yola çıktık, yolumuza devam edelim. Hayır duamızı yaptık. Memleketimize mahcup olmayacağız" ifadesinde bulundu.

Kendisini cami bahçesinde gören vatandaşlar Ahmet Akın ile selamlaştı. Yaşlı bir teyze ise yanına yaklaşarak "Sen seçime giderken, ben sana 3 tane Ayetel Kürsi okudum. Allah yolunu açık etsin evladım" dedi.

Mustafa Destici açıkladı. Emeklilere 5 bin lira seyyanen zam 10 bin lira ikramiye Mustafa Destici açıkladı. Emeklilere 5 bin lira seyyanen zam 10 bin lira ikramiye

Akın, daha sonra sabah temizliği yapan belediye personelleri ile konuştu.

Editör: Nehir Durdağı