Fenerbahçe'de Ali Koç kazandı Aziz Yıldırım kaybetti. 'Fenerbahçe çağı başlıyor' Fenerbahçe'de Ali Koç kazandı Aziz Yıldırım kaybetti. 'Fenerbahçe çağı başlıyor'

2023/2024 Süper Lig sezonu sona erdi ve Galatasaray 102 puanla şampiyon oldu. Fenerbahçe 99 puanla ikinci sırada yer aldı. Ligin dikkat çeken  bir noktası ise, küme düşen 4 takımdan 3'ünün İstanbul ekibi olmasıydı.

Bu durum eski hakem ve yorumcu Ahmet Çakar'ın dikkatini çekti ve küme düşen takımlarla ilgili ilginç bir iddia ortaya attı.  Çakar'ın ''Mehmet Büyükekşi'nin gitmesi için imza verenler ligden düştü'' şeklindeki iddiası sosyal medyada geniş yankı buldu.

Süper Lig'in 2023/2024 sezonunda Galatasaray 24. şampiyonluğuna ulaştı. Fenerbahçe ise 99 puan toplayarak sezonu ikinci sırada tamamladı. 

Bu sezon ligden 4 takım düşerken bu 4 takımdan 3'ünün İstanbul temsilcisi olması dikkatlerden kaçmadı. İstanbul dışından tek takım olan Ankaragücü dün akşam Trabzonspor'a mağlup olarak küme düştü.

    17 - Ankaragücü 40
    18 - Fatih Karagümrük 40
    19 - Pendikspor 37
    20 - İstanbulspor 16

Eski hakem ve yorumcu Ahmet Çakar, küme düşen takımlar hakkında ilginç bir iddia ortaya attı. Çakar, "Ne hikmetse Mehmet Büyükekşi'nin gitmesi için imza verenler ligden düştü." dedi. Çakar'ın bu iddiası sosyal medyada kısa sürede viral oldu.

Editör: Nehir Durdağı