Reisi'nin vefatı dünya gündemini sarstı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye mesajı! Reisi'nin vefatı dünya gündemini sarstı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye mesajı!

Ticaret Bakanlığı İsrail'e 54 ürün grubunda ihracatın kısıtlanacağını duyurdu.  Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu  tepki gösterdi.

Ticaret Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada 9 Nisan'dan itibaren geçerli olmak üzere 'Gazze'de ateşkes ilan edilene kadar' İsrail'e 54 ürün grubunda ihracatının kısıtlanacağını duyurdu. Alınan bu kararın ardından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kısıtlamayı yetersiz bulduğunu ve ticaretin tamamen ve derhal durdurması gerektiğini belirtti.

Ticaret Bakanlığı, İsrail'in Gazze'de derhal ateşkes ilan edene ve yeterli miktarda, kesintisiz yardıma izin verinceye kadar belirlenen kısıtlamaların yürürlükte kalacağı açıklamasının ardından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda bu kararın yetersiz olduğunu belirterek  tepki gösterdi.

Ahmet Davutoğlu yaptığı paylaşımda şu ifadelerde bulundu;  "Madem ki başta uçak yakıtı olmak üzere, bir çok sevkiyatı durdurma kudretiniz vardı; madem ki bu malzemelerin Filistin'e gitmesi söz konusu değildi; o halde 7 aydır Gazze'de devam eden soykırıma malzeme taşıyan hattı neden kesmediniz ?

Yalnızca 54 kalemlik yaptırım yetmez, İsrail ile devam eden ticareti tamamen ve derhal durdurun!

Hava sahamızı İsrail'e giden uçaklara kapatın! İsrail'e başka ülke gemilerinin de bizim limanlarımız üzerinden ticaret yapmasını engelleyin! Bütün ulaşım hatlarını kesin!" 
 

Editör: Nehir Durdağı