Aile ve Çift Terapisi, romantik ilişkilerdeki çatışmaları, çiftlerin duygusal, sosyal, cinsel, ekonomik ve görüş ayrılıklarını ele alan ve olumsuz etkileşimleri değiştirmeyi hedefleyen bir terapi türüdür. Lanu Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Aile ve Çift Terapisi alanında çeşitli hizmetler sunmaktadır. Evlilik veya romantik ilişkilerde yaşanan zorluklarla başa çıkmak isteyen tüm çifler, Lanu Psikolojik Danışmanlık Merkezi'ne başvurabilir. Evli çiftlerin yanı sıra nişanlılar, sevgililer ve romantik ilişki içinde olan bireyler terapi hizmetlerinden faydalanabilir.

Lanu Psikoloji Merkezi, Aile ve Çift Terapisi kapsamında geniş bir yelpazede hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler şu alanları kapsamaktadır:

Aile içi ilişkisel ve iletişimsel problemler: Aile üyeleri arasında yaşanan iletişim sorunlarına odaklanarak, sağlıklı iletişim becerilerinin geliştirilmesine destek verilir.

Şiddetli geçimsizlik, şiddet, kavga, tartışma gibi durumlarla başa çıkma: Çiftler arasındaki çatışmaları yönetmeye ve olumlu çözüm yolları bulmaya yönelik terapi seansları düzenlenir.

Boşanma süreci danışmanlığı ve bu süreçte destek: Boşanma kararı alan çiftlere duygusal destek sunulur ve boşanma sürecinin sağlıklı bir şekilde yönetilmesine yardımcı olunur.

Aldatma veya aldatılma konularında çiftler arasındaki ilişkilerin yeniden yapılandırılması: Güvenin yeniden inşa edilmesi ve ilişkideki travmatik deneyimlerin ele alınması için terapi seansları düzenlenir.

Duygusal istismar, ihmal ve şiddet gibi travmatik durumların ele alınması: Aile içinde yaşanan travmatik deneyimlerin etkileriyle başa çıkmak için bireysel ve çift terapisi seansları düzenlenir.

Öfke kontrol sorunlarına yönelik destek ve danışmanlık: Öfke yönetimi becerilerinin geliştirilmesine ve sağlıklı iletişim stratejilerinin öğretilmesine yönelik terapi seansları düzenlenir.

Evlilik ve evlilik öncesi danışmanlık hizmetleri: Çiftler arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi, beklentilerin açıkça ifade edilmesi ve uyumun arttırılması için danışmanlık hizmetleri sunulur.

Hastanelerde görünmeyen kuyruk çilesi! Bakan Koca: "Randevu sorununu kalıcı şekilde çözeceğiz" Hastanelerde görünmeyen kuyruk çilesi! Bakan Koca: "Randevu sorununu kalıcı şekilde çözeceğiz"

Güven sorunları, aldatma gibi ilişki zorluklarının ele alınması: Güvensizlik, aldatma gibi zorluklarla başa çıkmak ve ilişkide sağlıklı dinamiklerin yeniden kurulmasına yardımcı olmak için terapi seansları düzenlenir.

Lanu Psikoloji Merkezi, çiftlerin ve ailelerin ilişkilerindeki zorlukları anlamalarına, iletişimlerini güçlendirmelerine ve daha sağlıklı ilişki dinamikleri geliştirmelerine yardımcı olmak için profesyonel terapi ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. İstanbul’da psikolog arayışındaysanız Suadiye Bağdat caddesinde bulunan ofisi ziyaret edebilirsiniz.

Editör: İrem Nur Kaya