AK Parti'de yerel seçimlerin ardından teşkilatlarda başlayan yenilenme süreci devam ediyor.

Son olarak 31 Mart yerel seçimlerinde Yeniden Refah Partisi adayının seçimi kazandığı Şanlıurfa'da AK Parti İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu görevden alındı.

Resmi Gazete’de yayınlandı: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda yeni atamalar! Resmi Gazete’de yayınlandı: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda yeni atamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, 31 Mayıs-2 Haziran'da Kızılcahamam'da gerçekleştirilen 31. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, şunları aktarmıştı;"14-28 Mayıs ile 31 Mart seçim sonuçları arasındaki 'negatif ayrışmayı' tüm yönleriyle, asla kolaycılığa kaçmadan ele alacağız. Bugüne kadar genel merkez kurullarımızın yanı sıra, il başkanlarımızla da bir araya geldik, kanaatlerini ilk ağızdan dinleme fırsatı bulduk. Fikrine önem verdiğimiz dostlarımızın görüşlerine başvurduk. Her il ve ilçe bazında değerlendirmelerimizi tek tek yapıyoruz. Farklı kanallardan derlediğimiz bilgiler ışığında fotoğrafı netleştiriyor, yol haritamızı ve atacağımız adımları tayin ve tespit ediyoruz. Seçmenden geçer not alamayan, bizim takdirimize mazhar olamaz. Milletimizin başta değişim ve yenilenme talebi olmak üzere sandık sonuçlarıyla bize ulaştırdığı beklentilerinin tamamının farkındayız. Mesajların gereğini, vakti-saati geldiğinde, muhakkak yapacağız."

Editör: Nehir Durdağı