AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA İSTİSMAR İDDİASI

AK Parti olarak bu işin takipçisiyiz. 

Dini değerler üzerinden saldırı yapmak da doğru değil. Bu, siyasetin değil 85 milyonun meselesidir.

Herhangi bir şekilde örtbas edilen bir şey varsa yargının bunu ortaya çıkarması lazım. Burada gizlilik kararı almamış mahkeme. Kamuya açık şekilde cereyan etmiş. Bu raporu kimsenin örtmeye hakkı yoktur. Sonunda suçlu ve suçlular kimse ortaya çıksın. 

6'lı masada kriz: Kılıçdaroğlu'nun adaylığına İYİ Parti'den tepki! 6'lı masada kriz: Kılıçdaroğlu'nun adaylığına İYİ Parti'den tepki!

Dava mümkün olan en yakın zamana çekilmelidir.

(Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dünkü konuşmadan sonra yaptığı eleştirisi) Cumhurbaşkanımızın dün yaptığı konuşmayı bir kez daha dinlesin. Hassasiyetleri ifade etti, takipçisi olunacağını ve suçlularla ilgili mahkemelerin sonuna kadar takipçisi olması gerektiğini söyledi. Neresini, niçin eleştiriyor anlamak mümkün değil. 

EYT'DE YAŞ SINIRI OLACAK MI? 

EYT ile ilgili nihai noktaya geliyoruz. Yaş sınırıyla ilgili de bakanlığımız çalışıyor. Popülizm değil, doğru olanı yapmaya çalışıyoruz.

Biz kararlarımızı verirken doğru olanı yapmaya çalışıyoruz. Asla oy oranı yaparak iş yapsaydık biz 20 yıldır iktidarda olmazdık.

ASGARİ ÜCRET KAÇ LİRA OLACAK

Başından itibaren söylenen bir söz var. Bu da vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz. Komisyonlar da toplantılarını gerçekleştiriyor. Eminim ki tatmin edici bir sonuç çıkacaktır. Devlet, işveren ve işçi diyalogla buraya kadar geldi. Asgari ücret artışı işverene sıkıntı yaratmayacaktır.

BAŞÖRTÜSÜ İÇİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ 

(Başörtüsü için anayasal düzenleme. Teklife İYİ Parti ''evet'' diyeceğini açıkladı. CHP Sözcüsü de Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önceki teklifini hatırlattı, ''hayır dememiz doğru olmaz'' dedi. Sizce referanduma gerek kalmadan geçer mi?) İYİ Parti'ye teşekkür ederiz. Aynı tavrı CHP ve HDP'den de bekleriz. 

Kılıçdaroğlu'nun böyle bir talebinin olması takdire şayandı. Bu Türkiye'de hak ve özgürlüklerin önünün açılması için atılmış bir adımdır. Burada kurumsal olarak partiler samimiyet testinden geçecektir. İYİ Parti'nin 'Destekleriz' görüşünü tebrik ederiz. Eğer referanduma giderse de vatandaşımız 'evet' oyu verir.